W Poznaniu startuje 24. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 13:00
To jedna z najważniejszych tego typu imprez w Polsce i Europie. W tym roku po raz pierwszy w formule hybrydowej – w projekcjach można uczestniczyć na miejscu (oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa) lub online.
Festiwal OFF CINEMA 2020
Festiwal OFF CINEMA 2020 Foto: mat. promocyjne

Pierwsze projekcje zaczynają się po południu, a oficjalnym otwarciem będzie pozakonkursowy pokaz specjalny filmu Matta Wolffa "Planeta 2.0". Jednak Off Cinema to przede wszystkim dwa konkursy: filmów krótko- i długometrażowych. 30 dokumentów z całego świata będzie w nich rywalizować o nagrody Złotych, Srebrnych i Brązowych Zamków. 


Posłuchaj
04:01 2020_10_13 12_43_05_PR3_Fajny_film.mp3 Mikołaj Jazdon mówi o 24. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych Off Cinema (Fajny film/Trójka)

– Filmy grupujemy w różnych blokach tematycznych, aby obok krótkich pojawiły się filmy długie, o różnej tematyce, z różnych miejsc w świecie. Łączy je to, że przybliżają bardzo osobiste ludzkie doświadczenia – mówi dyrektor Festiwalu, Mikołaj Jazdon.

Mikołaj Jazdon zaprasza na 24. Festiwal Filmowy OFF CINEMA/YouTube OFF CINEMA


***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Mikołaj Jazdon (dyrektor 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Off Cinema)
Data emisji: 13.10.2020
Godzina emisji: 12.43

pr

Czytaj także

Kino polskie, czyli kino różnorodne. Tarnowska Nagroda Filmowa po raz 34.

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 17:00
Sobota 5 września to dzień rozpoczęcia 34. edycji festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa, który to swoim patronatem objęła m.in. Trójka. Do walki o nagrody publiczności i gremiów jurorskich stanęło 13 filmów konkursowych. – Mam nadzieję, że nie będzie to pechowa trzynastka, a ta wydaje się znakomita z uwagi na poziom tych filmów. Cechą polskiej kinematografii ostatnich lat jest to, że jest bardzo różnorodne – mówił w Trójce dyrektor artystyczny wydarzenia Jerzy Armata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weneckie święto kina okiem krytyka. 77. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 17:00
– To troszkę inny festiwal niż do tej pory. Siłą rzeczy Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji musiał przejść pewne zmiany. Reżim sanitarny jest trzymany od samego początku do końca. W żaden sposób jednak nie przysłoniło to entuzjazmu, który daje się wyczuć w twórcach, w dziennikarzach i widzach – relacjonuje krytyk filmowy Kuba Armata, który uczestniczy w 77. edycji weneckiego święta kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na festiwalu OFF Camera 2020. "My się kina nie boimy!" 

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 10:55
Pod takim hasłem od 11 do 25 września odbywa się tegoroczny festiwal OFF Camera. W przestrzeni wirtualnej oraz w festiwalowym kinie samochodowym o uznanie publiczności i Krakowską Nagrodę Filmową walczy dziesięć pierwszych lub drugich filmów twórców z całego świata. – Walczymy na froncie, by wspierać młodych filmowców, debiutantów. Ci bardzo potrzebują pomocy, zwłaszcza teraz – mówi Alicja Myśliwiec, rzeczniczka prasowa festiwalu OFF Camera.
rozwiń zwiń