Podłącz się! Kino dokumentalne on-line

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 13:00
Ten projekt zamyka tegoroczną edycję Festiwalu Docs Against Gravity. Do końca października w sieci będzie można obejrzeć nieodpłatnie kilkanaście dokumentów, a także wziąć udział w spotkaniach z ekspertami, które pozwolą lepiej zrozumieć prezentowane w filmach zagadnienia.
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: materiały prom.

– Nasz festiwal się jeszcze nie skończył, ale już wiemy, że do tej pory wzięło w nim udział 166 tys. osób. Jego zwieńczeniem jest projekt „Podłącz się! Kino dokumentalne on-line” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci" – mówi Mateusz Góra z Festiwalu Docs Against Gravity.


Posłuchaj
03:46 2020_10_22 12_45_29_PR3_Fajny_film.mp3 Festiwal Docs Against Gravity. Pokazy on-line (Fajny film/Trójka)

Szczególnie wart podkreślenia jest fakt, że prezentowane filmy dokumentalne można obejrzeć nieodpłatnie. – Mamy tu kilka filmów z tegorocznej edycji, mamy też kilka hitów z edycji poprzednich. Wśród tych najnowszych jest wykorzystujący materiały archiwalne "Pogrzeb Stalina" Siergieja Łoźnicy, "(...) ale piękne" Erwina Wagenhofera oraz "Gdy opadnie pył" Johna Appela – wylicza Mateusz Góra.

Organizatorzy starają się także, aby do każdemu z tych filmów towarzyszył wykład, rozmowa, jakiś element pogłębiający wiedzę. Do końca października wszystkie filmy można obejrzeć bezpłatnie na stronie mdag.pl.

Podłącz się! Kino dokumentalne on-line (zwiastun)/YouTube Millenium Docs Against Gravity Festival 


***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Mateusz Góra (Festiwal Docs Against Gravity)
Data emisji: 22.10.2020
Godzina emisji: 12.45

pr

Czytaj także

Docs Against Gravity: wielkie święto czas zacząć!

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 22:30
W piątek przedpołudniowymi projekcjami w siedmiu miastach Polski rozpocznie się 17. edycja festiwalu Docs Against Gravity, jeden z największych tego typu festiwalów w Europie i na świecie. To okazja, aby obejrzeć najnowsze i najciekawsze filmy dokumentalne z całego świata oraz spotkać się z ich twórcami. Festiwal potrwa do 13 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z filmem dokumentalnym po kraju. "Polska Światłoczuła" w trasie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 13:00
"Polska Światłoczuła" znowu ruszyła w trasę po kraju. I znowu, z kolejnym filmem dotrze do małych miejscowości, które nie mają swojego stacjonarnego kina. – Oprócz tego, by szerzyć kulturę kinową, zależy nam na tym, by szerzyć polską kulturę filmową, która ma wiele wartościowych rzeczy do zaoferowania – powiedziała w Trójce koordynatorka projektu Marta Wiśniewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Poznaniu startuje 24. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 13:00
To jedna z najważniejszych tego typu imprez w Polsce i Europie. W tym roku po raz pierwszy w formule hybrydowej – w projekcjach można uczestniczyć na miejscu (oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa) lub online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UKRAINA! Festiwal Filmowy. Najnowsze filmy zza wschodniej granicy

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 13:00
UKRAINA! Festiwal Filmowy to impreza, która odbywa się już piąty raz i jak sama nazwa wskazuje poświęcona jest kinu naszych południowo-wschodnich sąsiadów. A ono, wbrew pozorom, wciąż jest w Polsce mało znane. Tegoroczna edycja odbywa się w Warszawie, Lublinie oraz w sieci.
rozwiń zwiń