Piotr Domalewski: lubię niegłupią rozrywkę

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 13:00
Już jego debiut narobił wiele zamieszania: "Cicha noc" zdobyła najważniejsze, najbardziej prestiżowe nagrody w kraju. Niedawno na ekrany wszedł drugi film Piotra Domalewskiego, "Jak najdalej stąd", który też został bardzo dobrze przyjęty. Jakie ma plany na przyszłość?
Piotr Domalewski.
Piotr Domalewski.Foto: Photo: PAP/Rafał Guz

– Lubię filmy, które określam jako "niegłupia rozrywka" i sam takie filmy robię. Bo "Jak najdalej stąd" jest dla miłośników kina autorskiego, kina z przesłaniem, ale poziom humoru czy ironii, który jest w bohaterach i dialogach, powoduje, że jest on także dla widzów, którzy idą do kina, aby się rozerwać – mówi o swoim drugim filmie Piotr Domalewski.


Posłuchaj
03:42 2020_10_26 12_44_32_PR3_Fajny_film.mp3 Reżyser Piotr Domalewski opowiada o swoich planach (Fajny film/Trójka)

Jednak reżyser nie spoczywa na laurach: przymusową przerwę związaną z sytuacją pandemiczną wykorzystał na pracę przy nowych projektach. – Jesteśmy na etapie montażu 8-odcinkowego serialu "Sexify", który wg mojego scenariusza nakręciliśmy dla Netfliksa z Kaliną Alabrudzińską. To historia o trzech studentkach politechniki, które chcą stworzyć apkę dla kobiet i odnieść sukces – opowiada.

– Prawdę mówiąc nie wiem, kiedy "Sexify" będzie miał premierę. Równocześnie zacząłem już prace scenariuszowe nad filmem o sprawie Nangar Khel. I wydaje mi się, że to właśnie będzie moja trzecia fabuła – dodaje Piotr Domalewski.

Jak najdalej stąd - zwiastun/YouTube forumfilmpoland

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Piotr Domalewski (reżyser)
Data emisji: 26.10.2020
Godzina emisji: 12.44

pr

Czytaj także

"Jak najdalej stąd": bardzo ciepłe przyjęcie w San Sebastian

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 11:00
Światowa premiera dramatu "Jak najdalej stąd" Piotra Domalewskiego na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian. To drugi film tego reżysera. Jego fabularny debiut – "Cicha noc" – został obsypany nagrodami w Polsce i za granicą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jak najdalej stąd" P. Domalewskiego – druga część dyptyku o emigracji

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 17:00
"Jak najdalej stąd" to drugi po nagrodzonej dziewięcioma statuetkami Orła "Cichej nocy" film Piotra Domalewskiego. Światowa premiera obrazu miała miejsce we środę podczas konkursowej projekcji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian, a w polskich kinach możemy oglądać go od piątku 25 września. O filmie w "Trójkowo, filmowo" opowiedział sam reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Agonia": koniec świata wiejskich muzyków

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 13:00
Pokazywana podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego "Agonia" Tomasza Knittla reprezentuje Polskę w Międzynarodowym Konkursie Filmowym. Czy ta opowieść o odchodzącym świecie wiejskich muzyków ma szansę na zwycięstwo?
rozwiń zwiń