Pandemia szczęścia w nowym filmie Jessiki Hausner

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 13:00
Czy szczęście można stworzyć w laboratorium? Na to pytanie spróbowała odpowiedzieć austriacka reżyserka Jessica Hausner w dramacie science fiction "Kwiat szczęścia", który w polskich kinach można oglądać od 23 października. – Ten film ma wiele symboliki, wiele przekazów i różnych tonów, które są bardzo ciekawe, wykraczają poza jego styl. Jest tam trochę horroru, trochę dreszczowca – mówił w Trójce dyrektor festiwalu Milennium Docs Agains Gravity Artur Liebhart.
Kadr z filmu Kwiat Szczęścia
Kadr z filmu "Kwiat Szczęścia"Foto: mat. prasowe

W korporacji zajmującej się tworzeniem nowych gatunków roślin pracuje Alicja, matka samotnie wychowująca nastoletniego syna Joego. Kobieta wyhodowała niezwykle ciekawy egzemplarz, mający karmazynowe płatki i niecodzienne właściwości. Jeśli zapewni mu się odpowiednią temperaturę, właściwie podlewa i rozmawia, kwiat sprawia, że jego opiekun odczuwa szczęście. Wbrew polityce firmy Alicja zabiera jeden z nich do domu jako prezent dla swojego dziecka.


Posłuchaj
03:42 2020_10_29-12-46-10_Fajny_film.mp3 "Kwiat szczęścia" – intrygujący dreszczowiec od 23 października w polskich kinach (Fajny film/Trójka)

 

Jak zauważył Ryszard Jaźwiński, w "Kwiecie szczęścia" można znaleźć subtelne nawiązanie do sytuacji, z którą zmaga się obecnie cały świat, czyli do pandemii koronawirusa. – Film, chcący lub niechcący, dotyka naszej dzisiejszej sytuacji. Możemy sobie wyobrazić, co byłoby, gdybyśmy żyli w czasach pandemii szczęścia, kiedy poprzez wyhodowane piękne kwiaty zarażamy się nieustającym szczęściem – potwierdza Artur Liebhart.

Little Joe - Official Trailer/Magnolia Pictures & Magnet Releasing

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Artur Liebhart (dyrektor festiwalu Millennium Docs Agains Gravity)
Data emisji: 29.10.2020
Godzina emisji: 12.46

mat. promocyjne/kr

Czytaj także

Borys Szyc: to moja pierwsza dojrzała rola

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 17:13
Przed nami premiera filmu "Piłsudski". Ryszard Jaźwiński spotkał się zarówno z Borysem Szycem, odtwórcą głównej roli, jak również z Piotrem Śliskowski, autorem zdjęć do tej produkcji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyzwanie aktorskie w filmie pełnym emocji

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 17:00
"Banksterzy" właśnie weszli do polskich kin. W dramacie, który opisuje historię młodego małżeństwa złapanego w pułapkę frankowego kredytu, jedną z głównych ról zagrał Rafał Zawierucha. Z aktorem rozmawia o niej Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antek Królikowski: najbardziej zapracowany polski aktor?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 13:00
W tym roku na ekrany weszły już cztery filmy z jego udziałem. A piąty będzie miał premierę pod koniec roku. Mimo pandemii i obostrzeń z nią związanych Antek Królikowski nie mógł w tym roku narzekać na brak pracy.
rozwiń zwiń