Rozmowy o wierze i życiu po życiu

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 13:00
Tydzień temu miał premierę film "Czyściec". To nietypowa produkcja - zarówno pod względem formy, jak i treści. To fabularyzowany dokument o tematyce religijnej. Jedną z ról gra tam Philippe Tłokiński, znany z dramatu biograficznego "Kurier".
Czy aktor Philippe Tłokiński zawładnie sercami polskich fanek?
Czy aktor Philippe Tłokiński zawładnie sercami polskich fanek?Foto: PAP/Stach Leszczyński

Tego typu produkcje rzadko pojawiają się w kinie, zarówno polskim, jak i światowym. – Po premierze podchodzono do mnie pytając o moje zaangażowanie w kinie religijnym. A ja, mimo że jestem osobą wierzącą, w wyborach zawodowych nie kieruję się kwestią wiary – mówi aktor. 


Posłuchaj
03:30 2020_11_02 12_46_18_PR3_Fajny_film.mp3 Rozmowa z Philippem Tłokińskim (Fajny film/Trójka)

– Głównym bohaterem tego filmu jest sama tematyka. Bo to fabularyzowany dokument, gdzie pojawiają się rozważania na temat wiary i życia po śmierci. A my, aktorzy, jesteśmy tylko narzędziami do opowiadania historii – tłumaczy Philippe Tłokiński.

Czyściec - Zwiastun PL (Official Trailer)/YouTube Kino Helios Polska


***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Philippe Tłokiński (aktor, m.in. "Kurier", "Gierek", "Czyściec")
Data emisji: 2.11.2020
Godzina emisji: 12.46

pr

Czytaj także

"Magnezja" - wybuchowa produkcja Macieja Bochniaka

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 13:00
Już sama obsada filmu może wzbudzić emocje: w rolach głównych Dawid Ogrodnik i Maciej Kościukiewicz, a obok nich m.in. Maja Ostaszewska, Borys Szyc, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Magdalena Boczarska. Akcja rozgrywa się na przełomie lat 20. i 30. XX wieku, wśród przemytników na pograniczu polsko-sowieckim. Tu nie będzie "miękkiej gry"! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Agonia": koniec świata wiejskich muzyków

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 13:00
Pokazywana podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego "Agonia" Tomasza Knittla reprezentuje Polskę w Międzynarodowym Konkursie Filmowym. Czy ta opowieść o odchodzącym świecie wiejskich muzyków ma szansę na zwycięstwo?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Listy do M. 4": premiera odwołana!

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 13:00
Premiera czwartej części popularnej komedii romantycznej "Listy do M." była planowana już w środę 4 listopada. Niestety, z powodu pandemii została przełożona na późniejszy, na razie nieokreślony, termin.
rozwiń zwiń