Kino w Trampkach, odsłona trzecia: wirtualna dżungla doznań dla młodych i młodszych

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 13:00
Kolejna już inicjatywa twórców Festiwalu "Kino w Trampkach" skierowana do młodszych wielbicieli kina. Będą mogli z niej skorzystać do końca tego roku, a nawet jeszcze dłużej.
Kino w Trampkach 19.10-27.11
Kino w Trampkach 19.10-27.11Foto: mat. pras.

sputnik nad Polską 2020 1200.jpg
Tarantino po rosyjsku i Konczałowski razy trzy. 14. edycja Festiwalu Sputnik nad Polską

Sytuacja pandemiczna wymusiła na festiwalach zdecydowanie inny sposób działania. Dlatego np. Festiwal "Kino w Trampkach" ma już w tym roku trzecią odsłonę, a jego odbiorcami są przede wszystkim dzieci i młodzież.


Posłuchaj
03:04 2020_12_16 12_45_30_PR3_Fajny_film.mp3 Festiwal "Kino w trampkach" cz. 3 (Fajny film)

– W tej odsłonie tegorocznego festiwalu odbywa się Wystawa Nowych Mediów, którą, podobnie jak poprzednie części, przenieśliśmy do sieci. I jest ona skierowana do młodych użytkowników: od 3. do 13. roku życia – mówi Anna Stadnik, współorganizatorka "Kina w Trampkach".

Czym jest ta wystawa? – To prezentacja prac nowomediowych: gier, krótkich form filmowych, zabawy interaktywne, a nawet zadania. I właśnie one są skierowane do takiego młodszego użytkownika – tłumaczy Anna Stadnik.

W tej trzeciej odsłonie, nazwanej Kids Media Lab, znajdą się też filmy animowane. Będzie dostępna do końca roku, a później, w miarę wygasania licencji niektóre filmy i gry będą wyłączane. Jednak wirtualna dżungla i przestrzeń wirtualnych doznań będzie dostępna nawet do końca ferii zimowych.

Kino w Trampkach 2020/YouTube Kino w Trampkach

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Anna Stadnik (współorganizatorka Festiwalu "Kino w Trampkach")
Data emisji: 16.12.2020
Godzina emisji: 12.45

pr

Czytaj także

Podłącz się! Kino dokumentalne on-line

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 13:00
Ten projekt zamyka tegoroczną edycję Festiwalu Docs Against Gravity. Do końca października w sieci będzie można obejrzeć nieodpłatnie kilkanaście dokumentów, a także wziąć udział w spotkaniach z ekspertami, które pozwolą lepiej zrozumieć prezentowane w filmach zagadnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwalowo-filmowa rzeczywistość online

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 17:15
Kino w sieci – tak najkrócej można podsumować to, co nas czeka w najbliższym czasie. Wybór filmów mamy na szczęście ogromny i to nie tylko dzięki bijącym rekordy popularności platformom, ale również wiele festiwalowych premier z konieczności odbywa się w tym roku online. Tak np. było na 28. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCamerimage, który zakończył się w sobotę 21 listopada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sobota pełna filmowych nagród

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 17:25
Tak się składa, że 12 grudnia wieczorem zostaną wręczone najważniejsze filmowe nagrody, zarówno polskie, jak i europejskie. Złotymi Lwami oraz Europejskimi Nagrodami Filmowymi zostaną uhonorowani najlepsi twórcy minionego roku. O obu wydarzeniach porozmawia w swoim programie Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń