Żubroffka w nowym terminie, w nowej formule

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 13:00
Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Żubroffka ma liczną grupę wiernych fanów w Polsce i za granicą. Niestety, zeszłoroczna edycja festiwalu została odwołana. A właściwie – jedynie przesunięta.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Media Whalestock

shutterstock_773743075 dzieci kino film 1200.jpg
"Kino w Trampkach" – festiwal bez końca

Organizatorzy bardzo długo zastanawiali się nad decyzją o odwołaniu Żubroffki 2020. Jednak doszli do wniosku, że niezwykłej specyfiki festiwalu nie da się przełożyć na edycję online. Jednak już mają dobre informacje w tej sprawie: 15. edycja odbędzie już w drugim tygodniu czerwca!


Posłuchaj
03:43 2021_01_20 12_45_17_PR3_Fajny_film.mp3 15 edycja Żubroffki już w czerwcu (Fajny film/Trójka)

– Pomyśleliśmy, że można zorganizować festiwal na początku lata, dlatego w tym roku Żubroffka odbędzie się w dniach 9-13 czerwca. Białystok i okolice to piękny region, więc spodziewamy się, że, jeśli sytuacja pozwoli, dużo osób zechce być uczestnikami naszego festiwalu – wyjaśnia Maciej Rant, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Żubroffka.

– Mamy też nadzieję, że w czerwcu jest już duża szansa, żeby koronawirus odpuścił. A jeżeli sytuacja pandemiczna nie pozwoli, żeby organizować projekcje w salach kinowych, w przestrzeniach zamkniętych, liczymy, że pogoda umożliwi już pokazy plenerowe – zapowiada dyrektor.

Jest też dobra wiadomość dla tych, którzy nie będą mogli przyjechać w czerwcu do Białegostoku: – Zależy nam, żeby tegoroczna Żubroffka odbyła się w wersji hybrydowej. Oznacza to pokazy z widzami w Białymstoku i na Podlasiu, a równolegle pokazy online skierowane do wszystkich mieszkańców naszego kraju – tłumaczy Maciej Rant.

15 Żubroffka_intro/YouTube Zubroffka


***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Maciej Rant (dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Żubroffka)
Data emisji: 20.01.2021
Godzina emisji: 12.45

pr

Czytaj także

W tym roku ŻUBROFFKI nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 13:00
Organizatorzy odbywającego się zwykle na początku grudnia Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA w Białymstoku nie poszli śladem innych imprez filmowych i nie zdecydowali się na przeniesienie tegorocznej odsłony do internetu. Festiwal został odwołany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarantino po rosyjsku i Konczałowski razy trzy. 14. edycja festiwal Sputnik nad Polską

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 13:00
"W sztuce ważne są emocje, a nie aluzje. Liczy się to, czy człowiek płacze, śmieje się, czy jest wstrząśnięty." – tak brzmi hasło tegorocznej, 14. edycji festiwalu filmów rosyjskich Sputnik nad Polską. Jedno z ostatnich w tym roku, a zarazem kolejne wydarzenie filmowe odbywające się online, potrwa do 20 grudnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal AfryKamera. Polski dokument o Gambii

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 15:50
– W Gambii spędziliśmy 5 tygodni. Przez pierwsze dwa nie wyjmowaliśmy kamery ani mikrofonu. Staraliśmy się zdobyć zaufanie lokalnej społeczności. Rozmawialiśmy z gambijskimi naukowcami, aktywistami, ale ostatecznie bohaterami obrazu zostali tzw. zwykli ludzie, których najbardziej dotyka ten problem – opowiada Małgorzata Juszczak, reżyserka obrazu "Kiedy zabraknie ryb".
rozwiń zwiń