Jack London w nowej odsłonie. "Martin Eden" zagościł na kinowych ekranach

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 11:00
Tytułowy bohater filmu "Martin Eden" to postać dobrze znana miłośnikom literatury i kina. Bestsellerowa powieść Jacka Londona doczekała się wielu adaptacji. Najnowsza z nich, przenosi nas w nieco bliższe czasy. 
Kadr z filmu Martin Eden w reżyserii Pietro Marcello
Kadr z filmu "Martin Eden" w reżyserii Pietro Marcello Foto: materiały promocyjne

– To kultowa książka, która była już wielokrotnie ekranizowana. Jej najnowsza odsłona jest jednak nieco inna. Przede wszystkim wyróżnia ją to, że historia została przeniesiona w miejscu i w czasie. Film jest produkcji włoskiej. Został wyreżyserowany przez Pietra Marcella. Reżyser przeniósł akcję do Neapolu drugiej połowy XX wieku. Tym zabiegiem chciał pokazać, że opowieść napisana na początku wieku jest tak naprawdę bardzo uniwersalna i wszystkie opisane w książce problemy są nadal żywe i aktualne – mówiła Agnieszka Zając.

Posłuchaj
03:34 PR3_MPLS 2021_06_02-10-44-24_fajny_film.mp3 Jack London w nowej odsłonie. "Martin Eden" już na ekranach kin (Fajny film/Trójka)

 

  

– Film podbił wiele festiwali. W Wenecji zdobył też nagrodę dla najlepszego aktora. Był nominowany do wszystkich najważniejszych europejskich nagród filmowych, w wielu kategoriach. Produkcja jest przepiękna i ma typowo kinowy charakter. Jej premiera była przekładana czterokrotnie. Polecam obejrzeć ją jednak na dużym ekranie. Ten film został nakręcony po to, by oglądać go w kinie i czerpać z doznań wizualnych – podkreślił gość Ryszarda Jaźwińskiego. 

Martin Eden - polski zwiastun (premiera kinowa 21 maja 2021) / AuroraFilmsPl

**

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Agnieszka Zając
Data emisji: 02.06.2021
Godzina emisji: 10.44


zch

Czytaj także

"Mistrzowie Kina Hiszpańskiego" w warszawskim Kinie Iluzjon

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 10:55
Czerwcowy cykl "Mistrzowie Kina Hiszpańskiego" zaprezentuje widzom arcydzieła hiszpańskiej kinematografii, w tym m.in. "Tristanę" Luisa Buńuela czy "Mrożony Peppemint" Carlosa Saury. O wydarzeniu, które od trzech lat wspólnymi siłami organizuje Kino Iluzjon, FINA oraz Ambasada Królestwa Hiszpanii, w audycji "Fajny Film" opowiedziała współorganizatorka Kinga Kowalska.
rozwiń zwiń