Komedia Marii Sadowskiej "Miłość na pierwszą stronę"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 11:05
Trwają prace na planie nowego filmu Marii Sadowskiej. "Miłość na pierwszą stronę" to historia współczesnego Kopciuszka i syna pary prezydenckiej. Czym zaskoczy widzów? 
Miłość na pierwszą stronę, kadr z filmu
"Miłość na pierwszą stronę", kadr z filmuFoto: Materiały promocyjne

Tym razem autorka "Sztuki kochania" postanowiła zmierzyć się z gatunkiem komedii romantycznej. Jak zapewnia Piotr Stramowski, produkcja nie będzie sztampowa. – Być synem pary prezydenckiej to jest coś! To dość nietypowa sytuacja, bo prezydentem jest mama, nie tata. Wcielam się w rolę amanta. Mówię to jasno i wprost. Cały czas starałem się odkrywać różnych amantów, z którymi się stykałem. Niestety to określenie często kojarzyło mi się dość pejoratywnie, z postacią nudnego, miłego, ładnego chłopca, którego wszyscy mają lubić. Staram się łamać ten stereotyp i robić na przekór. Lubię odnajdywać się w sytuacji filmowej, w której jesteśmy w danym momencie. Nie chcę być sztampowy lub podążać za schematem – mówił aktor.


Posłuchaj
03:36 PR3_MPLS 2021_06_17-10-45-35_fajny.mp3 "Miłość na pierwszą stronę" (Fajny film/Trójka)

 

– Gdy z całą ekipą filmową odnajdziemy się w świecie, który wspólnie tworzymy, niezależnie od tego, czy jesteśmy na planie komedii romantycznej, czy filmu akcji, magia sprawi, że stanie się on prawdziwy, a ludzie uwierzą w to, co widzą. Moim priorytetem jest grać tak, by sytuacje były realne. Miłość to coś pięknego i nie należy się tego uczucia wstydzić. Uważam, że należy pokazywać ją w sposób jak najbardziej naturalny. Jestem pewien, że prawdziwa miłość przyciągnie przed ekran każdego, nawet jeśli nie lubi komedii – zadeklarował. 

Poza Piotrem Stramowskim w filmie zobaczymy m.in. Olgę Bołądź, Rafała Zawieruchę, Mateusza Damięckiego, Magdalenę Schejbal czy Ewę Telegę. Zgodnie z zapowiedziami film ma się pojawić na ekranach kin w przyszłym roku.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor audycji: Ryszard Jaźwiński
Gość: Piotr Stramowski (aktor)
Data emisji: 17.06.2021
Godzina emisji: 10.45

zch/kR

Czytaj także

"Śniegu już nigdy nie będzie". Produkcja Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 17:12
"Śniegu już nigdy nie będzie", produkcja Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta zagościła na ekranach kin nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach świata. Jak wyglądały kulisy powstawania filmu? Czego widzowie mogą się po nim spodziewać? W audycji "Trójkowo, filmowo" opowiadali o tym twórcy obrazu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Geniusze". Historia Stanisława Ulama, polskiego matematyka

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 11:00
Na wielkim ekranie zagościł film "Geniusze". Produkcja w reżyserii Thora Kleina to dramat biograficzny opowiadający historię Stanisława Ulama, wybitnego matematyka, który współtworzył amerykańską bombę wodorową. 
rozwiń zwiń