Już jesienią zajrzymy do polskiego "Biura"!

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 10:50
Po nakręceniu rodzimego easternu, czyli "Magnezji", obecnie reżyser Maciej Bochniak długie godziny spędza w biurze. A dokładnie - na planie serialu "The Office PL", który, jak łatwo się domyślić, jest polską wersją niezwykle popularnego formatu telewizyjnego "The Office".
Serial The Office PL
Serial "The Office PL"Foto: CANAL+/fot. Łukasz Bąk

Alternatywy_4_ulica.jpg
"Alternatywy 4": kto na to pozwolił?!

Oryginalnie "The Office" to emitowany przez BBC brytyjski serial opowiadający o biurze spółki handlującej papierem. Zrealizowany w konwencji mockdokumentalnej (fikcja udająca dokument, zazwyczaj satyryczna bądź parodystyczna) mimo zaledwie dwóch sezonów spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i zdobył dwa Złote Globy oraz sześć nagród BAFTA TV. Format szybko trafił do USA, gdzie zrealizowano aż 9 sezonów - ta właśnie wersja cieszy się także w Polsce dużą popularnością.

Powstająca w Polsce wersja "The Office" będzie już 11. z kolei: wcześniej biurowe życie bawiło widzów m.in. w Czechach, Izraelu, Indiach, Szwecji i Kanadzie. Akcja będzie rozgrywać się w biurze siedleckiej firmy produkującej wodę mineralną "Kropliczanka". Twórcy obiecują, że wzorem pierwowzoru nie zamierzają być poprawni politycznie i chcą "przekraczać granice".


Posłuchaj
03:24 2021_08_25 10_43_33_PR3_Fajny_film.mp3 Powstaje polska wersja serialu "The Office" (Fajny film)

– Nie byłem fanem tego serialu: zarówno oryginalny, brytyjski, jak i amerykański "The Office" jest tak dziwnym tworem, że bardzo trudno wejść w ten format i zacząć go oglądać. Pamiętam, że do amerykańskiej wersji robiłem trzy podejścia i nigdy nie przeszedłem przez pierwszy odcinek! – wspomina reżyser polskiej wersji "Biura" Maciej Bochniak. – Ten serial jak bagno: zasysa bardzo powoli. Jak przebrniesz przez dwa odcinki, to potem nagle się orientujesz, że jesteś w sezonie ósmym. I staje się jasne, dlaczego jest to najbardziej oglądany serial w historii amerykańskiej telewizji – śmieje się.


Serial "The Office PL" Serial "The Office PL"

– Realizacja polskiej wersji "The Office" zdeterminowała ostatnie miesiące mojego życia. Robimy coś ciekawego, a jednocześnie ekscytującego: coś innego niż oryginalna wersja, coś bardziej lokalnego, naszego. Poruszamy tematy, które Polaków otaczają i dotykają, bawimy się nimi, kpimy z nich – zdradza kulisy produkcji Maciej Bochniak. – Nasi są również bohaterowie: od pokolenia jeszcze wychowanego i wspominającego z sentymentem komunę, po generację dwudziestoparolatków, którzy toczą boje o zrozumienie, akceptację itd. – dodaje.


Serial "The Office PL" Serial "The Office PL"

– "The Office" jest znany z tego, że jest niepoprawny politycznie, że żartuje z mniejszości i z większości, że kopie wszystkich między nogi i robi sobie z tego niewybredne żarty. A my staramy się dorównać tym wzorcom – deklaruje reżyser.

W obsadzie "The Office PL" zobaczymy m.in. Adama Woronowicza, Piotra Polaka, Vanessę Aleksander, Kornelię Strzelecką, Mikołaja Matczaka i Milenę Lisiecką. Premiera planowana jest na jesień 2021.

Aktualności filmowe THE OFFICE PL/YouTube Canal+ online


***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Maciej Bochniak (reżyser​)
Data emisji: 25.08.2021
Godzina emisji: 12.44

pr

Czytaj także

"Allen kontra Farrow". Serial wzbudza kontrowersje jeszcze przed premierą

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 12:55
Serial "Allen kontra Farrow" wzbudza kontrowersje jeszcze przed premierą. Produkcja dotyczy jednego z największych skandali obyczajowych w Hollywood, związanych z zarzutami o molestowanie dla Woody'ego Allena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orły za 14-letni wysiłek. Rozdano Polskie Nagrody Filmowe

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 13:41
"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" oraz "Zabij to i wyjedź z tego miasta" – te dwa filmy zostały najbardziej docenione podczas gali rozdania Orłów. Prestiżowe nagrody branży filmowej wręczono 21 czerwca w Warszawie, na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Puenta w puencie goni puentę. "Czarna owca" Aleksandra Pietrzaka

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 10:55
– To, w jaki sposób opowiadam moje filmy, mówi dużo o mnie. Ja taki jestem. Lubię zaskakiwać, dawać dużo od siebie, czasem nadmiarowo – mówił w "Fajnym filmie" Aleksander Pietrzak, twórca komediodramatu "Czarna owca". Reżyser zdradził Ryszardowi Jaźwińskiemu także parę słów na temat swoich przyszłych projektów.
rozwiń zwiń