X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W "Glasgow" dzieciństwo trwa za krótko

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2011 08:59
W Krakowie rozpoczął się festiwal filmowy z tradycjami. Wydarzenia festiwalowe śledzi Ryszard Jaźwiński, który na pierwszy ogień wziął reżysera Piotra Subbotko.
Audio

Już w pierwszym dniu 51. Krakowskiego Festiwalu Filmowego swoją krótką fabułę pokazał Piotr Subbotko, scenarzysta debiutujący w roli reżysera.

– Historia rozgrywa się w Polsce, ale jest uniwersalna. Nie chodzi w niej o miejsce na mapie, ale o marzenie, inicjację chłopca i jego zderzenie z rzeczywistością, gdzie narodziny sąsiadują ze śmiercią – opowiada o filmie "Glasgow" startującym w  Konkursie Polskim.

Natchnieniem do napisania scenariusza stał się obraz zarejestrowany przez kamery monitoringu miejskiego z warszawskiej Pragi, na którym czworo dzieci kradnie karuzelę i niesie ją do skupu złomu. – Mnie ten obraz zainspirował do historii o końcu dzieciństwa, o tym, że dzieci "umierają" zbyt młodo – mówi gość Ryszarda Jaźwińskiego.

/


"Glasgow" to historia 12-letniego Damiana, wychowywanego przez matkę, który żyje w przekonaniu, że jego ojcem jest znany piłkarz klubu Celtic Glasgow. W czasie wakacji chłopiec zbiera pieniądze na wyjazd do Szkocji, pracując przy remontach mieszkań z emerytowanym Mieciem. Zakochany w 15-letniej Monice, która jest w ciąży, chce zaopiekować się jej dzieckiem i zabrać oboje w podróż do lepszego świata.

Aby usłyszeć, w jakich okolicznościach reżyser poznał odtwórcę głównej roli Rafała Garneckiego, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj".

 

Krakowski Festiwal Filmowy, który odbywa się pod patronatem Trójki, jest jedną z najstarszych imprez w Europie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Podczas 7 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej kroniki z drugiego dnia festiwalu:

Czytaj także

51. Krakowski Festiwal Filmowy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2011 14:00
W piątkowym "Wybieram Dwójkę" m.in. o 51. Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz relacja z sopockiego Międzynarodowego Festiwalu Literackiego BACK 2.
rozwiń zwiń