X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przyznano nagrody 51. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 14:00
"Tonia i jej dzieci" Marcela Łozińskiego, "Argentyńska lekcja" Wojciecha Staronia i "1994" Kaveh Tehrani zdobyły najważniejsze nagrody na najstarszym, polskim festiwalu filmowym.
Audio
  • O zwycięzcach krakowskiego festiwalu opowiada jego dyrektor Krzysztof Gierat

Dyrektor festiwalu Krzysztof Gierat przyznaje, że prawdziwym, pozytywnym zaskoczeniem były nagrody przyznane w konkursie polskim. Złotym Lajkonikiem wyróżniony został film Marcela Łozińskiego "Tonia i jej dzieci". W filmie przedstawione są tragiczne losy matki dwójki dzieci, która poświęciła się idei komunizmu.

 - Poprzez tę nagrodę jury wysyłało sygnał młodym twórcom, by mieli odwagę tworzyć filmy o naszych dramatycznych sprawach – dodaje gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Srebrnego Lajkonika dla reżysera najlepszego filmu dokumentalnego jury przyznało debiutantowi Pawłowi Klosowi za  film "Kołysanka z Phnom Penh". – To niezwykle bogaty artystycznie film z niezwykłą muzyką. Pomysł na jego nakręcenie narodził się przez przypadek - dodaje Krzysztof Gierat.

Aby dowiedzieć się jak narodził się pomysł film "Kołysanka z Phnom Penh", wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku, który znajduje się w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie artykułu.

Srebrny Lajkonik  dla reżysera najlepszego filmu animowanego przypadł Kamilowi Polakowi za film "Świteź". Srebrny Lajkonik dla reżysera najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego Magnusowi von Hornowi za film "Bez śniegu". – To kolejny kapitalny film młodego Szweda, który tworzy w Polsce. Mocny film o tym jak niebezpiecznie mogą zakończyć się pewne zabawy - dodaje gość audycji "Fajny film wczoraj widziałem".

Za najlepszy film dokumentalny jury uznało dokument Wojciecha Staronia pt. "Argentyńska lekcja". Film doceniono także za zdjęcia przyznając mu Nagrodę Stowarzyszenia Twórców Obrazu Filmu Fabularnego. 

Nagroda Złotego Smoka dla najlepszego filmu w międzynarodowym konkursie krótkometrażowym trafiła do Kaveh Tehrani, reżysera "1994".

Honorową Nagrodę Smok Smoków za całokształt twórczości otrzymał wybitny twórca filmów animowanych Piotr Kamler.

W trzech konkursach 51. Krakowskiego Festiwalu Filmowego oceniano w sumie 87 filmów dokumentalnych, animowanych i fabularnych, wybranych spośród rekordowej liczby 2,7 tys. zgłoszeń.

(mz,mat. prasowe)

Czytaj także

"The Tree of Life" Malicka zdobył Złotą Palmę

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2011 22:22
Główną rolę w "The Tree of Life" zagrał Brad Pitt. Co ciekawe, widzom film nie przypadł do gustu. Po jego projekcji słychać było gwizdy. A wszystko przez zawiłą fabułę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal filmowy w Cannes zakończony: wpadki, przechwałki i wielkie emocje

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2011 06:00
Stwierdzenie, że w jury zasiadają grzyby i podziękowania dla matki za wmawianie geniuszu - festiwal filmowy w Cannes pełen był spektakularnych wpadek.
rozwiń zwiń