Polski film nagrodzony w USA

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2011 13:08
- Reżyser opowiedział swoim językiem o tym, co go interesuje. Powstała dzięki temu niecodzienna i niesztampowa historia - tak o nagrodzonym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Columbia Gorge filmie "Nie ten człowiek" mówi aktor Jacek Braciak.
Audio
Kadr z filmu Nie ten człowiek w reżyserii Pawła Wendorffa
Kadr z filmu "Nie ten człowiek" w reżyserii Pawła Wendorffa

"Nie ten człowiek" to historia trzydziestoletniego Kuby (Bartosz Turzyński), który za namową rodziców decyduje sie podjąć pierwszą w swoim życiu pracę. Dostaje posadę dostawcy zakupów, jednak od samego początku nic nie układa się tak, jak powinno.

- Film ma oryginalną strukturę, bohater spotyka na swojej drodze nietypowych ludzi, oprowadza nas po tej historii, a my podróżujemy wraz z nim - wyjaśnił odtwórca jednej z ról Jacek Braciak w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.

Film Pawła Wendorffa zdobył główną nagrodę za najlepszy fabularny film zagraniczny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Columbia Gorge w USA. Wcześniej zdobył wyróżnienie na Los Angeles International Underground Film Festival. Był też pokazywany w konkursie The Lighthouse International Film Festival w New Jersey.

- Cieszę się, że obraz spoza głównego nurtu dostał nagrodę, historia jest na tyle uniwersalna, że spodoba się w różnych częściach świata - dodał aktor.

W filmie wystąpiły gwiazdy polskiego kina - Wojciech Pszoniak, Jan Frycz, Lesław Żurek, Piotr Adamczyk, Kinga Preis, Krzysztof Globisz i Katarzyna Zielińska.

Film wejdzie na ekrany kin w czwartek, 24 listopada. Więcej o nagrodzonym obrazie możesz przeczytać tu.

Niebawem czekają nas także dwie premiery z udziałem Jacka Braciaka. Pierwsza z nich to zagmatwana komedia pomyłek "Pokaż kotku co masz w środku" w reżyserii Sławomira Kryńskiego.

Natomiast dramat  "Róża" Wojciecha Smarzowskiego to historia miłosna rozgrywająca się po II wojnie światowej. Główne role zagrają Marcin Dorociński oraz Agata Kulesza. Fabułę dopełnią retrospektywy z Powstania Warszawskiego.

Audycji "Fajny film wczoraj widziałem" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30.

 

(aw)

Czytaj także

"Nie ten człowiek" wygrywa w USA

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 10:12
Polski obraz zdobył główną nagrodę za najlepszy fabularny film zagraniczny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Columbia Gorge w USA.
rozwiń zwiń