X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polski film nagrodzony w USA

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2011 13:08
- Reżyser opowiedział swoim językiem o tym, co go interesuje. Powstała dzięki temu niecodzienna i niesztampowa historia - tak o nagrodzonym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Columbia Gorge filmie "Nie ten człowiek" mówi aktor Jacek Braciak.
Audio
Kadr z filmu Nie ten człowiek w reżyserii Pawła Wendorffa
Kadr z filmu "Nie ten człowiek" w reżyserii Pawła Wendorffa

"Nie ten człowiek" to historia trzydziestoletniego Kuby (Bartosz Turzyński), który za namową rodziców decyduje sie podjąć pierwszą w swoim życiu pracę. Dostaje posadę dostawcy zakupów, jednak od samego początku nic nie układa się tak, jak powinno.

- Film ma oryginalną strukturę, bohater spotyka na swojej drodze nietypowych ludzi, oprowadza nas po tej historii, a my podróżujemy wraz z nim - wyjaśnił odtwórca jednej z ról Jacek Braciak w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.

Film Pawła Wendorffa zdobył główną nagrodę za najlepszy fabularny film zagraniczny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Columbia Gorge w USA. Wcześniej zdobył wyróżnienie na Los Angeles International Underground Film Festival. Był też pokazywany w konkursie The Lighthouse International Film Festival w New Jersey.

- Cieszę się, że obraz spoza głównego nurtu dostał nagrodę, historia jest na tyle uniwersalna, że spodoba się w różnych częściach świata - dodał aktor.

W filmie wystąpiły gwiazdy polskiego kina - Wojciech Pszoniak, Jan Frycz, Lesław Żurek, Piotr Adamczyk, Kinga Preis, Krzysztof Globisz i Katarzyna Zielińska.

Film wejdzie na ekrany kin w czwartek, 24 listopada. Więcej o nagrodzonym obrazie możesz przeczytać tu.

Niebawem czekają nas także dwie premiery z udziałem Jacka Braciaka. Pierwsza z nich to zagmatwana komedia pomyłek "Pokaż kotku co masz w środku" w reżyserii Sławomira Kryńskiego.

Natomiast dramat  "Róża" Wojciecha Smarzowskiego to historia miłosna rozgrywająca się po II wojnie światowej. Główne role zagrają Marcin Dorociński oraz Agata Kulesza. Fabułę dopełnią retrospektywy z Powstania Warszawskiego.

Audycji "Fajny film wczoraj widziałem" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30.

 

(aw)

Czytaj także

"Nie ten człowiek" wygrywa w USA

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 10:12
Polski obraz zdobył główną nagrodę za najlepszy fabularny film zagraniczny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Columbia Gorge w USA.
rozwiń zwiń