X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tak smakuje Azja

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 12:44
Satyra na przemysł filmowy, fala w szkołach, handel dziećmi, sztuki walki, macierzyństwo, miłość i pożądanie ... Dziś startuje doroczny przegląd kina azjatyckiego - wydarzenie, którego nie można przegapić!
Audio
  • Z Jakubem Królikowskim rozmawia Ryszard Jaźwiński
Kadr z filmu Vulgaria w reż. Pang Ho-cheung. Należący do sekcji Nowe Kino Azji film można oglądać na trwającym w dniach 24-30.10 w Warszawie i Wrocławiu 6. Festiwalu Filmowym Pięć Smaków.
Kadr z filmu "Vulgaria" w reż. Pang Ho-cheung. Należący do sekcji Nowe Kino Azji film można oglądać na trwającym w dniach 24-30.10 w Warszawie i Wrocławiu 6. Festiwalu Filmowym Pięć Smaków.Foto: fot. mat. prasowe

Rozpoczęła się szósta edycja Festiwalu Filmowego Pięciu Smaków, który w całości poświęcony jest kinu Azji Południowo-Wschodniej. Tegoroczna wyprawa do Azji to ponad 30 pełnometrażowych filmów, większość prezentowanych w Polsce po raz pierwszy, z czego dwa - mają także swoją europejską premierę.

- Pierwszy pokaz to jedyny koreański film festiwalu. "Król świń" to animacja, ale niezwykła, stworzona przez bardzo oryginalny sposób rysowania, w której w dość odrealniony autor opowiada o brutalnej rzeczywistości azjatyckiej szkoły - mówi dyrektor festiwalu Jakub Królikowski.

Co roku podczas Pięciu Smaków oddzielną sekcję stanowi kino wybranego kraju, tym razem wybór padł na Malezję. - Bardzo polecam "Songlap" (2011) w reżyserii małżeństwa Fendiego Mazlana i Farizy Azliny, który zaliczany jest do tak zwanego kina środka - jednocześnie zyskuje dobre wyniki sprzedaży i stanowi bardzo indywidualne kino mierzące się z poważnym tematem - zachęca gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>

Od 24 do 30 października festiwalowe pokazy odbywać się będą w warszawskich kinach Muranów i Praha oraz kawiarni Południk Zero. Osiem festiwalowych filmów będzie też można oglądać we Wrocławiu od 27 października w kinie Helios Nowe Horyzonty.

Szczegółowy program pokazów i wydarzeń towarzyszących festiwalowi dostępny na stronie piecsmakow.pl

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

Czytaj także

6. FF Pięć Smaków

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 15:10
Od 24 do 30 października Festiwal Filmowy Pięć Smaków już po raz szósty zaprosi swoich widzów w fascynującą podróż po Południowo-Wschodniej Azji.
rozwiń zwiń