Od muzyki do filmu jest bardzo blisko

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 15:30
- Na marzec planujemy wydanie po polsku biografii Michaela Douglasa i spotkanie z Joelem Schumacherem, szefem jury Konkursu Głównego Plus Camerimage, było bardzo cenne - mówi Marta Szelichowska (Axis Mundi).
Audio
  • Z Martą Szelichowską rozmawia Ryszard Jaźwiński
Joel Schumacher
Joel SchumacherFoto: źr. Plus Camerimage

- Pojawiliśmy się na Plus Camerimage, gdyż festiwal objął patronat nad naszą książką "Martin Scorsese. Rozmowy" autorstwa Richarda Schickela - wyjaśnia Marta Szelichowska z wydawnictwa Axis Mundi, które specjalizuje się biografiach największych postaci popkultury.

Święto operatorów dobiegło końca - zobacz kogo nagrodzono na 20. Plus Camerimage >>>

W przyszłym roku pojawi się także nowa książka Jerzego Antczaka o współpracy z Teatrem Telewizji.- Reżyser ma zamiar opisać wszystkich swoich ukochanych aktorów z lat, kiedy ten teatr współtworzył. Obecnie Antczak pracuje nad cyfrową wersją "Nocy i dni", którą zobaczyć mamy na najbliższym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>

 

Jakie wspólne plany mają wydawcy i organizatorzy Plus Camerimage na przyszły rok? Dowiesz się słuchając całej rozmowy!

Czytaj także

Zdradza, jak kręcił z Beatlesami i Stonesami

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 17:01
- Rolling Stonesi byli bardziej otwarci, bezpośredni. Beatlesi tworzyli zamkniętą paczkę, grupę. To był trudny zespół do pracy – mówił w "Liście osobistej” Michael Lindsay-Hogg, autor jednych z pierwszych teledysków w historii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dustin Hoffman zadebiutował w Bydgoszczy

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 18:05
- Ten film nas urzekł! - skomentował Ryszard Jaźwiński po obejrzeniu "Kwartetu". Polska premiera reżyserskiego debiutu znanego aktora odbyła się na festiwalu Plus Camerimage.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na Plus Camerimage były silne emocje, a nawet starcia"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2012 16:24
- Nie byłem nigdy w miejscu gdzie jest tyle nieskrywanej pasji, entuzjazmu i zainteresowania nie tyle samą imprezą i nawiązywaniem znajomości, ale tym, co się robi - podkreśla Piotr Magdi Mohamed "Glaca", juror w Konkursie Wideoklipów.
rozwiń zwiń