"Nie ma żenady w oglądaniu filmów Smarzowskiego"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2013 15:00
- Mamy w kraju gościa, który mówi o ważnych rzeczach. Na to chce się patrzeć - uważa aktor Bartłomiej Topa, którego możemy zobaczyć w nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego "Drogówka".
Audio
  • Rozmowa Ryszarda Jaźwińskiego z Bartłomiejem Topą
Bartłomiej Topa
Bartłomiej TopaFoto: kadr z filmu "Drogówka"

"Drogówka" nie jest pierwszym projektem reżysera Wojciecha Smarzowskiego, w którym zagrał Bartłomiej Topa . Wcześniej mogliśmy go zobaczyć w "Weselu", czy "Domu złym". - Praca ze Smarzowskim jest fascynująca. To niepowtarzalny reżyser. Każdy jego film jest nagradzany, doceniany przez publiczność i krytyków. Mam nadzieję, że nasza współpraca jeszcze się rozwinie - podkreśla gość audycji "Fajny film" w radiowej Trójce.
- To jest ciekawe, że mamy w kraju gościa, który mówi o ważnych rzeczach. Mówi w sposób przystępny. Na to chce się patrzeć, nie ma żenady w oglądaniu jego projektów. Czekam na taki dzień, kiedy filmy Smarzowskiego będzie można zobaczyć w kinach na całym świecie - mówi Topa w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim .
Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z ludźmi filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo"

"Drogówka" to historia siedmiu policjantów, których poza pracą łączy przyjaźń, imprezy, samochody i interesy. - Każdy reprezentuje jakąś cechę, która jest uznawana za grzech. Ja gram sierżanta Ryszarda Króla. Najbliższa mojej postaci jest pycha - wyjaśnia. Topa podkreśla, że zarówno scenariusz jak i obsada w najnowszym filmie Smarzowskiego są doskonałe.
Fanów reżysera - według gościa Trójki - może kilka rzeczy zaskoczyć. Po pierwsze akcja filmu dzieje się w dużym mieście, w Warszawie (akcja "Wesela" działa się na wsi, "Róży" - na Mazurach, "Domu złego" - w Bieszczadach). Po drugie w produkcji pojawiają się fragmenty nagrań z kamer przemysłowych, wykorzystano też filmiki nagrane telefonem komórkowym. A po trzecie w tle mamy historię polityczną.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy

Czytaj także

Poznaj życie drogówki "od ulicy"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2013 16:00
W kinach jest już najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego, a my przyjrzeliśmy się pracy prawdziwych funkcjonariuszy drogówki. Sprawdziliśmy jakim sprzętem dysponują, a także wybraliśmy się na patrol. I niestety posypały się mandaty...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego już w kinach!

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 07:23
To historia siedmiu policjantów, których poza pracą łączy przyjaźń, imprezy, samochody i interesy. Wszystko się zmienia, gdy ginie jeden z nich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Drogówka": Kino akcji w stylu Jasona Bourne'a

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 16:32
Wokół okrzyki zachwytu nad filmem Wojciecha Smarzowskiego pt. "Drogówka", a nasz ekspert jest… sceptyczny. – To moim zdaniem największe rozczarowanie 2013 roku – mówi Łukasz Muszyński z Filmweb.pl. Oprócz tej historii w kinach zobaczymy również "Lincolna" z "epickim" Danielem Day-Lewisem w roli głównej oraz "Gangster squad".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były policjant: śledczy powinni zająć się Smarzowskim

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2013 08:06
- Reżyser sam się przyznał, że popełniał przez wiele lat przestępstwa, a to jest ścigane z urzędu - mówił w Jedynce Wojciech Pasieczny, były policjant warszawskiej drogówki.
rozwiń zwiń