27. Tarnowska Nagroda Filmowa: Julia Kijowska przeniesie się w lata 60.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 13:20
- Mam nadzieję, że nowy film, w którym zagram wyrośnie ponad kino gatunkowe, że będzie to ważna historia - mówi Julia Kijowska podczas spotkania z Ryszardem Jaźwińskim na 27. Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej.
Audio
  • 27. Tarnowska Nagroda Filmowa: Julia Kijowska przeniesie się w lata 60. (Fajny Film/Trójka)
Na zdjęciu Julia Kijowska - kadr z filmu Miłość
Na zdjęciu Julia Kijowska - kadr z filmu "Miłość" Foto: materiały promocyjne

Gościem festiwalu w Tarnowie jest Julia Kijowska, aktorka która zagrała w filmie "Drogówka” i "Miłości" Sławomira Fabickiego. Za kreacje stworzone w ostatnich projektach aktorka w Tarnowie zebrała mnóstwo gratulacji.

- Niestety nie zdążyłam na projekcje, bo zatrzymały mnie zdjęcia do kolejnego filmu Marcina Koszałki - zdradza w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.

Julia Kijowska nie ujawnia, o czym będzie opowiadał jej najnowszy projekt, który twórcy roboczo zatytułowali "Czerwony pająk”. - Mogę tylko powiedzieć, że będzie to mroczna historia, która zostanie sfilmowana w Krakowie - uchyla rąbka tajemnicy.

Film będzie osadzony w latach sześćdziesiątych, a zdjęcia oddadzą niepowtarzalny klimat tamtych lat. - To przeniesienie się w czasie było wyzwaniem, ale to duża wartość scenariusza, który skrywa tajemnicę, a ja to lubię - podkreśla Kijowska.

Aktorka kończy także zdjęcia do kolejnego filmu Wojciecha Smarzowskiego "Anioł”.

27. Tarnowska Nagroda Filmowa trwa od 19 do 28 kwietnia 2013 roku. To jeden z najstarszych, tuż po FPFF w Gdyni, festiwal związany z polskim filmem. W tym roku odbywają się dwa konkursy: filmów fabularnych oraz konkurs filmów animowanych dla dzieci.

W tym pierwszym bierze udział 19 polskich filmów, m.in.: "Obława", "Imagine", "Miłość", "Układ zamknięty", "Dziewczyna z szafy", "Dzień Kobiet", "Mój rower", "Nieulotne", "Pokłosie" i "Wszystkie kobiety Mateusza", film, który jeszcze nie wszedł na ekrany. 

Tarnowska Nagroda Filmowa  to nie tylko konkursy, ale też wystawy, spotkania, dyskusje, koncerty.  Ponadto na festiwalu można zobaczyć filmy dokumentalne o wybitnych postaciach polskiej kultury, m.in.: Wojciechu Jerzym Hasie ("Artysta i kobieta”), Danucie Szaflarskiej ("Inny świat").

Zapraszamy do słuchania relacji z 27. Tarnowskiej Nagrody Filmowej na antenie Trójki:

- w audycji "Zapraszamy do Trójki - popołudnie" (godz. 16.00 - 19.00) w piątek 26 kwietnia;

- w audycji "Radiowy Dom Kultury" (godz. 13.00 - 15.00) w sobotę 27 kwietnia;
- w audycji "Trójkowo, filmowo” (godz. 14.00 - 15.00) w niedzielę 28 kwietnia.

Więcej rozmów z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

Zobacz więcej na temat: dzień kobiet FILM

Czytaj także

Holland: zmieniłam spojrzenie na Palacha

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2013 16:03
- Przejmująca jest jego samotność i ta próba zbudowania politycznego aktu z czegoś, co było jednostkową decyzją młodego człowieka - mówi Agnieszka Holland o Janie Palachu, bohaterze jej najnowszego filmu "Gorejący krzew". Premiera telewizyjna w niedzielę wieczorem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzień kobiet" to feministyczny western

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2013 14:24
"Dzień kobiet" opowiada o kobiecej sile, o tym, że kobiety są silniejsze od mężczyzn. To kino społecznie zaangażowane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Płynące wieżowce" - odważny polski film zadebiutuje w Nowym Jorku

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2013 18:21
"Płynące wieżowce" znalazł się w gronie 14 filmów fabularnych, które zostaną zaprezentowane w ramach sekcji Viewpoints nowojorskiego Tribeca Film Festival. W "Trójkowo, filmowo" rozmawialiśmy z odtwórcą jednej z głównych ról w tym filmie.
rozwiń zwiń