X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Talenty Trójki. Katarzyna Wilk o tym, kogo można spotkać na przystanku

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 15:41
Gościem audycji "Fajny film wczoraj widziałem" była jedna z finalistek konkursu Talenty Trójki w kategorii film, animatorka Katarzyna Wilk.
Audio
  • Katarzyna Wilk o filmie "Bear me" (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Bear me
Kadr z filmu "Bear me"Foto: bearmemovie.blogspot.com/Katarzyna Wilk/frag. plakatu

Katarzyna Wilk została nominowana za film animowany, który w dowcipny sposób pokazuje relacje między człowiekiem a zwierzęciem - "Bear me". - To pozytywna historia o związku. Krótka historia o miłości i przyjaźni między dziewczynką i misiem poznanym przypadkowo na przystanku autobusowym - opowiada Ryszardowi Jaźwińskiemu twórczyni. - To krótka animacja, mój film dyplomowy - wyjaśnia Wilk.
"Bear me" był prezentowany na międzynarodowych festiwalach filmowych. Przypadł do gustu zarówno publiczności, jak i krytykom. Świadczy o tym liczba nagród, jakimi została wyróżniona produkcja. Wśród nich jest nagroda za najlepszy film studencki na amerykańskim festiwalu w Palm Springs.
- Dostałam ofertę zrealizowania serialu animowanego na podstawie "Bear me". Jesteśmy w trakcie produkcji. Na razie planujemy zrobić jeden sezon. Będzie to nie tyle kontynuacja, co rozwinięcie historii niedźwiedzia i Lili - wyjaśnia gość radiowej Trójki. Serial będzie można zobaczyć prawdopodobnie na początku przyszłego roku na YouTube. - Stawiamy na internet. Potem może jakaś telewizja kupi od nas serial - mówi Wilk.
Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" "Trójkowo, filmowo" >>

Konkurs Talenty Trójki, organizowany przez Trójkę, stanowi realną pomoc dla debiutantów na początku ich drogi artystycznej. Biorą w nim udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy - studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Kandydatów zgłaszają uczelnie artystyczne, instytucje kultury i fundacje. Nagrody (w wysokości 10 000 zł) przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki wizualne.

W kategorii film do finału zakwalifikowano Aleksandrę Terpińską, Katarzynę Wilk i Grzegorza Zaricznego.

Tu znajdziesz więcej informacji o Talentach Trójki >>>

Sylwetki finalistów prezentujemy przez trzy kolejne weekendy (1 i 2 czerwca, 8 i 9 czerwca, 15 i 16 czerwca) w audycjach "Radiowy Dom Kultury", "Magazyn Bardzo Kulturalny" i "Trójkowo, filmowo".
Rozstrzygnięcie konkursu i gala wręczenia nagród odbędą się 20 czerwca w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Galę poprowadzą Katarzyna Borowiecka i Ryszard Jaźwiński. Podczas uroczystości wystąpi zespół UL/KR .
W tym roku po raz drugi wręczony zostanie także Diament Trójki - nagroda za całokształt. W tym roku otrzyma ją Janusz Głowacki .

Zobacz więcej na temat: FILM KULTURA Talenty Trójki

Czytaj także

Znamy finalistów Talentów Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 11:02
Przez trzy tygodnie będziemy prezentować sylwetki finalistów Talentów Trójki, a 20 czerwca spotykamy się w studiu im. Agnieszki Osieckiej na uroczystej gali, podczas której poznamy laureatów konkursu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki: Aleksandra Terpińska o fascynacji człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 09:30
- Interesują mnie historie, które wydarzają się między ludźmi. Człowiek jest dla mnie inspiracją na każdym etapie pracy, dużo czerpię ze spotkań z innymi. Uwielbiam film m.in. dlatego, że jest to praca zbiorowa, na każdym jej etapie można spotkać niezwykłych ludzi - podkreśla Aleksandra Terpińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Zariczny: być finalistą Talentów Trójki to zaszczyt

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 13:55
Jury zachwycił filmem "Marysina Polana". - Robiłem ten film bardzo długo, w trudnym dla mnie momencie. Zostałem wówczas czasowo usunięty ze szkoły w Katowicach, sugerowano mi, żebym przestał robić film, że się do tego nie nadają - wspomina Grzegorz Zariczny.
rozwiń zwiń