Talenty Trójki. Katarzyna Wilk o tym, kogo można spotkać na przystanku

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 15:41
Gościem audycji "Fajny film wczoraj widziałem" była jedna z finalistek konkursu Talenty Trójki w kategorii film, animatorka Katarzyna Wilk.
Audio
  • Katarzyna Wilk o filmie "Bear me" (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Bear me
Kadr z filmu "Bear me"Foto: bearmemovie.blogspot.com/Katarzyna Wilk/frag. plakatu

Katarzyna Wilk została nominowana za film animowany, który w dowcipny sposób pokazuje relacje między człowiekiem a zwierzęciem - "Bear me". - To pozytywna historia o związku. Krótka historia o miłości i przyjaźni między dziewczynką i misiem poznanym przypadkowo na przystanku autobusowym - opowiada Ryszardowi Jaźwińskiemu twórczyni. - To krótka animacja, mój film dyplomowy - wyjaśnia Wilk.
"Bear me" był prezentowany na międzynarodowych festiwalach filmowych. Przypadł do gustu zarówno publiczności, jak i krytykom. Świadczy o tym liczba nagród, jakimi została wyróżniona produkcja. Wśród nich jest nagroda za najlepszy film studencki na amerykańskim festiwalu w Palm Springs.
- Dostałam ofertę zrealizowania serialu animowanego na podstawie "Bear me". Jesteśmy w trakcie produkcji. Na razie planujemy zrobić jeden sezon. Będzie to nie tyle kontynuacja, co rozwinięcie historii niedźwiedzia i Lili - wyjaśnia gość radiowej Trójki. Serial będzie można zobaczyć prawdopodobnie na początku przyszłego roku na YouTube. - Stawiamy na internet. Potem może jakaś telewizja kupi od nas serial - mówi Wilk.
Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" "Trójkowo, filmowo" >>

Konkurs Talenty Trójki, organizowany przez Trójkę, stanowi realną pomoc dla debiutantów na początku ich drogi artystycznej. Biorą w nim udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy - studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Kandydatów zgłaszają uczelnie artystyczne, instytucje kultury i fundacje. Nagrody (w wysokości 10 000 zł) przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki wizualne.

W kategorii film do finału zakwalifikowano Aleksandrę Terpińską, Katarzynę Wilk i Grzegorza Zaricznego.

Tu znajdziesz więcej informacji o Talentach Trójki >>>

Sylwetki finalistów prezentujemy przez trzy kolejne weekendy (1 i 2 czerwca, 8 i 9 czerwca, 15 i 16 czerwca) w audycjach "Radiowy Dom Kultury", "Magazyn Bardzo Kulturalny" i "Trójkowo, filmowo".
Rozstrzygnięcie konkursu i gala wręczenia nagród odbędą się 20 czerwca w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Galę poprowadzą Katarzyna Borowiecka i Ryszard Jaźwiński. Podczas uroczystości wystąpi zespół UL/KR .
W tym roku po raz drugi wręczony zostanie także Diament Trójki - nagroda za całokształt. W tym roku otrzyma ją Janusz Głowacki .

Zobacz więcej na temat: FILM KULTURA Talenty Trójki

Czytaj także

Znamy finalistów Talentów Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 11:02
Przez trzy tygodnie będziemy prezentować sylwetki finalistów Talentów Trójki, a 20 czerwca spotykamy się w studiu im. Agnieszki Osieckiej na uroczystej gali, podczas której poznamy laureatów konkursu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki: Aleksandra Terpińska o fascynacji człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 09:30
- Interesują mnie historie, które wydarzają się między ludźmi. Człowiek jest dla mnie inspiracją na każdym etapie pracy, dużo czerpię ze spotkań z innymi. Uwielbiam film m.in. dlatego, że jest to praca zbiorowa, na każdym jej etapie można spotkać niezwykłych ludzi - podkreśla Aleksandra Terpińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Zariczny: być finalistą Talentów Trójki to zaszczyt

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 13:55
Jury zachwycił filmem "Marysina Polana". - Robiłem ten film bardzo długo, w trudnym dla mnie momencie. Zostałem wówczas czasowo usunięty ze szkoły w Katowicach, sugerowano mi, żebym przestał robić film, że się do tego nie nadają - wspomina Grzegorz Zariczny.
rozwiń zwiń