Boczarska: Kidawa-Błoński zmienił dla mnie scenariusz "W ukryciu"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 11:37
- Czekam na premierę "W ukryciu" dwa lata, mam poczucie, że żaden film nie kosztował mnie tak wiele jak ten - mówi Magdalena Boczarska.
Audio
  • Boczarska: Kidawa Błoński zmienił dla mnie scenariusz "W ukryciu" (Fajny film/Trójka)
Fragment plakatu promującego film W ukryciu
Fragment plakatu promującego film "W ukryciu"

To nie pierwszy film Jana Kidawy-Błońskiego, w którym Magdalena Boczarska gra główną rolę. Pracowali już razem przy świetnie przyjętej "Różyczce".

- Tym razem zadzwonił do mnie i powiedział: nie uwierzysz, ale nie jestem w stanie zrobić tego filmu bez ciebie. Specjalnie dla mnie zmienił scenariusz - opowiada aktorka. Wcześniej postać Janki miała mieć 15 lat.

Rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego podkreśla, że cały film jest mroczny. - Były tylko trzy dni zdjęciowe plenerów, akcja rozgrywa się głównie w ukryciu, w zamkniętej przestrzeni - tłumaczy.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" "Trójkowo, filmowo" >>

Radom, lata 1940. Ojciec głównej bohaterki Janki (Magdalena Boczarska) ukrywa w domu córkę przyjaciół - ekscentryczną i piękną Ester (Julia Pogrebińska). Z upływem czasu Janka coraz bardziej zaczyna interesować się niechcianym gościem. Między kobietami wytwarza się silna więź erotyczna.

Skazane przez los na samotność, spragnione miłości wpadają w sidła wcześniej nieznanych emocji. To opowieść o tym jak daleko człowiek jest się w stanie posunąć dla miłości, która potrafi stać się obsesją, a nawet skłonić do zbrodni. Janka z kruchej i strachliwej kobiety na oczach widza przeistacza się w silną, gotową do walki o miłość kobietę.

"W ukryciu" będzie miał premierę jesienią.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Program przygotował Ryszard Jaźwiński.

(pg/PAP/mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: FILM Magdalena Boczarska

Czytaj także

Giuseppe Tornatore i jego trudna miłość do sztuki

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 14:00
-Ten film na pewno zaskoczy widza. Reżyser z jednej strony skupia się na emocjach bohaterów, ale z drugiej potrafi rozwinąć ciekawy wątek sensacyjny - mówi o filmie "Koneser", najnowszym dziele Giuseppe Tornatore, Bartosz Zimiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Blue Jasmine" - jeden z najlepszych filmów Allena od 20 lat?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 14:01
Najnowsze dzieło Woody'ego Allena porównuje się do jego najwybitniejszych filmów, jak "Annie Hall" czy "Hannah i jej siostry". - Nie ukrywam swojego zachwytu nad tym filmem - mówi o "Blue Jasmine" Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kos-Krauze o "Papuszy": nie chcieliśmy kręcić zwykłej biografii

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 14:30
Twórcy głośnego filmu "Mój Nikifor" po raz drugi zdecydowali się przedstawić postać niedocenionego za życia artysty-outsidera. O swoim najnowszym obrazie "Papusza" opowiadała Joanna Kos-Krauze.
rozwiń zwiń