Bogumił Godfrejów: polscy twórcy nie mają do mnie szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 14:00
- Chciałbym częściej pracować nad polskimi filmami. Teraz częściej kręcę filmy z reżyserami z Zachodu - mówi jeden z najlepiej znanych za granicą polskich operatorów.
Audio
  • Bogumił Godfrejów: polscy twórcy nie mają do mnie szczęścia (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Ci, którzy żyją i umierają
Kadr z filmu "Ci, którzy żyją i umierają"Foto: materiały promocyjne

Znaczącym zwrotem w karierze Bogumiła Godfrejowa była praca nad krótkometrażowym filmem Sławomira Fabickiego "Męska sprawa", który otrzymał nominację do Oscara. - Myśleliśmy, że po takim sukcesie będzie nam dużo łatwiej zrobić film w Polsce, ale nie było to takie proste. Nasz pierwszy po latach wspólny film wejdzie do kin dopiero za rok - mówi artysta.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz  "Trójkowo, filmowo" >>

W tej chwili Bogumił Godfrejów częściej pracuje nad zdjęciami do produkcji niemieckich i austriackich. Na ekrany polskich kin wchodzi właśnie film austriackiej reżyserki Barbary Albert  "Ci, którzy żyją i umierają". Gość Ryszarda Jaźwińskiego przyznaje, że praca nad tym obrazem była dla niego dużym wyzwaniem. - To historia kobiety, która dowiaduje się, że jej dziadek służył w SS. Dla mnie to ciężki temat, zwłaszcza że film oparty jest na autentycznych przeżyciach reżyserki - mówi operator.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Program przygotował Ryszard Jaźwiński.

(szr)

Zobacz więcej na temat: FILM

Czytaj także

"Blue Jasmine" - jeden z najlepszych filmów Allena od 20 lat?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 14:01
Najnowsze dzieło Woody'ego Allena porównuje się do jego najwybitniejszych filmów, jak "Annie Hall" czy "Hannah i jej siostry". - Nie ukrywam swojego zachwytu nad tym filmem - mówi o "Blue Jasmine" Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kos-Krauze o "Papuszy": nie chcieliśmy kręcić zwykłej biografii

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 14:30
Twórcy głośnego filmu "Mój Nikifor" po raz drugi zdecydowali się przedstawić postać niedocenionego za życia artysty-outsidera. O swoim najnowszym obrazie "Papusza" opowiadała Joanna Kos-Krauze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boczarska: Kidawa-Błoński zmienił dla mnie scenariusz "W ukryciu"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 11:37
- Czekam na premierę "W ukryciu" dwa lata, mam poczucie, że żaden film nie kosztował mnie tak wiele jak ten - mówi Magdalena Boczarska.
rozwiń zwiń