Rusza 38. Festiwal Filmowy w Gdyni. Faworyci to...

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 13:03
- Wieczorem, choć bez wielkiej ceremonii, odbędzie się otwarcie festiwalu. Jako pierwszy zostanie pokazany obraz Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze "Papusza". To wyróżnienie, ale nie jest to sugestia z naszej strony. Od lat krąży plotka, że wygrywają filmy prezentowane w czwartki - mówi Leszek Kopeć, dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
Audio
  • Rusza Gdynia Festiwal Filmowy. Faworyci to... (Fajny film/Trójka)
Jowita Budnik w Papuszy,
Jowita Budnik w "Papuszy",Foto: mat.prasowe 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni

W tym roku jako ostatni w czwartek zostanie zaprezentowany obraz "W imię" Małgorzaty Szumowskiej, będzie to premiera kinowa. - Połowa z prezentowanych na festiwalu filmów to premiery. Zgodnie z zamysłem Michała Chacińskiego, dyrektora artystycznego festiwalu, te obrazy, które nie były prezentowane w polskich kinach będą wyświetlane wieczorami - opowiada Leszek Kopeć. Kto wygra w tym roku przekonamy się w sobotę wieczorem. Trójka jest patronem medialnym 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Zapraszamy do słuchania audycji i relacji z 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni na antenie Trójki
Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz  "Trójkowo, filmowo" >>

Na widzów tegorocznego festiwalu czeka odmieniony Teatr Muzyczny w Gdyni. Dzięki temu widzowie będą mieli szansę uczestniczyć w pokazach dla środowiska filmowego.

Widzowie Festiwalu Filmowego w Gdyni jak gwiazdy filmowe

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.

(gs)

Czytaj także

Widzowie Festiwalu Filmowego w Gdyni jak gwiazdy filmowe

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 15:00
- W tym roku publiczność festiwalowa będzie mogła poczuć się jak część środowiska filmowego - zdradza Michał Chaciński, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

38. Festiwal Filmowy w Gdyni na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 14:00
Trójka zaprasza wszystkich miłośników X Muzy do śledzenia audycji i relacji z 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni, święto kina na naszej antenie potrwa od 9 do 15 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odtwórczyni roli Papuszy: było dla mnie oczywiste, że ja nie mogę tego zagrać

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2013 16:00
- Od początku wydawało mi się, że w Papuszę absolutnie musi wcielić się dziewczyna z romską krwią - opowiada Jowita Budnik, która zagrała tytułową rolę filmie Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze. Najnowsze dzieło pary reżyserów otworzy 38. Gdynia Festiwal Filmowy.
rozwiń zwiń