Szumowska: "W imię..." to nie jest film skandaliczny

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 13:00
- Dziennikarze pytają czy mam obawy dotyczące reakcji publiczności, w związku z dotknięciem tak delikatnego tematu. Jestem ciekawa reakcji, ale dla mnie najważniejsze jest to, że opowiadam historię człowieka. Nikogo nie osądzam. To nie jest film skandaliczny, jak się może wydawać - mówi Małgośka Szumowska.
Audio
  • Szumowska: "W imię..." to nie jest film skandaliczny (Fajny film/Trójka)
W imię Małgośki Szumowskiej jesienią będzie pokazywane także w kinach poza granicami Polski
"W imię" Małgośki Szumowskiej jesienią będzie pokazywane także w kinach poza granicami PolskiFoto: mat.prasowe/Kino Świat

Także Mateusz Kościukiewicz, odtwórca jednej z głównych ról, nie podziela opinii, że "W imię..." to film skandaliczny. Jak mówi w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim, natura bohatera może się wydawać kontrowersyjna, poprzez hasła którymi się teraz szafuje. - Sam film określiłbym raczej jako intrygujący - mówi aktor.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" "Trójkowo, filmowo" >>

Nad scenariuszem swojego najnowszego obrazu Małgośka Szumowska pracowała dwa lata. Pomagał jej Michał Englert, który jest także autorem zdjęć do filmu "W imię". Ekipa filmowa długo przebywała na Mazurach, wtapiając się w tamtejszą społeczność. Wiele czasu aktorzy poświęcili na pracę nad postaciami, choć nie były to tradycyjnie rozumiane próby.

Film  "W imię..." zdobył Srebrne Lwy na festiwalu w Gdyni. Szumowska otrzymała nagrodę za najlepszą reżyserię, jury uhonorowało także Andrzeja Chyrę, który zdobył nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę męską.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.

(gs)

Czytaj także

"Delikatny film na drażliwy temat". "W imię..." Małgorzaty Szumowskiej od 20 września w kinach

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 15:57
Nowy film Małgorzaty Szumowskiej "W imię..." trafi do kin 20 września. Główną rolę, księdza zakochanego w młodym mężczyźnie, zagrał Andrzej Chyra. W obsadzie znalazł się również m.in. Mateusz Kościukiewicz. To -delikatny film na drażliwy temat - powiedziała reżyserka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Szumowska: "W imię" nie jest atakiem na Kościół

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 15:16
- Chcieliśmy zrobić film, który będzie ludzi obchodził, będzie angażował ich emocjonalnie w historię, niezależnie od tego, jaki temat podnosi - mówiła w Jedynce reżyserka Małgorzata Szumowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ida" zdobyła Złote Lwy na festiwalu filmowym w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 22:48
Film "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego zdobył główną nagrodę gdyńskiego festiwalu polskich filmów fabularnych.
rozwiń zwiń