"Płynące wieżowce": matka głównego bohatera czuje się jak zdradzona kochanka

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 09:10
- Matka głównego bohatera filmu, informację o tym, że jej syn zakochuje się w koledze, odbiera jak policzek. Jest zła, że o wszystkim dowiaduje się ostatnia - mówi Katarzyna Herman, która zagrała w filmie "Płynące wieżowce”.
Audio
  • "Płynące wieżowce": matka głównego bohatera czuje się jak zdradzona kochanka (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Płynące wieżowce, Katarzyna Herman i Mateusz Banasiuk
Kadr z filmu "Płynące wieżowce", Katarzyna Herman i Mateusz Banasiuk Foto: mat.prasowe 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni

W filmie "Płynące wieżowce" Katarzyna Herman zagrała matkę, która jest bardzo mocno związana ze swoim synem. Emocje pomiędzy nimi są wyjątkowe i niecodzienne. Relacja matka-syn wygląda wręcz jak relacja partnerów. - Mamy taką scenę, w której mój filmowy syn myje mi plecy - mówi w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim aktorka. - Chodziło nam o to, aby pokazać jak oni są ze sobą bardzo zżyci - podkreśla gość "Fajnego filmu".

Według aktorki film porusza bardzo ważny temat. Pokazuje zmagania i dylematy rodzin, które dowiadują się, że pomiędzy ich synami rodzi się uczucie. - Wraz z reżyserem Tomaszem Wasilewskim na planie wymyślaliśmy taką nową, inną matkę - mówi Katarzyna Herman.

Dlaczego aktorzy z "Płynących wieżowców” nie lubili swoich postaci?

"Płynące wieżowce" to historia Kuby (Mateusz Banasiuk), który prowadzi poukładane życie studenta, ma dziewczynę Sylwię (Marta Nieradkiewicz). Jego świat wywraca się do góry nogami, gdy poznaje Michała (Bartosz Gelner). Między chłopakami rodzi się silna emocjonalna więź, a Kuba nieoczekiwanie odkrywa fascynację mężczyzną, co oczywiście nie pozostaje bez wpływu na jego związek z Sylwią.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz  "Trójkowo, filmowo" >>>

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.

(ah)

Czytaj także

Niełatwa miłość w trudnym społeczeństwie

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 12:49
Choć polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej otwarte, poruszanie tematu homoseksualizmu nadal jest trudne – mówi Tomasz Wasilewski, autor nagrodzonego podczas 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni filmu "Płynące wieżowce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Wasilewski: chciałbym dotykać spraw najbliższych człowiekowi

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 13:13
"Płynące wieżowce" to historia trójki młodych ludzi. Kuba jest z Sylwią. W ten związek wchodzi Michał. Między chłopakami rodzi się silna więź emocjonalna...
rozwiń zwiń