Patrycja Kosiarkiewicz - muzyczna outsiderka

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 11:36
"Kim więc jestem" - to tytuł drugiej solowej płyty Patrycji Kosiarkiewicz. To pytanie zadaliśmy także artystce w audycji "Historia pewnej płyty". Powiedziała nam m.in. że jest kimś, kto godzi się z własną duszą i uczy dystansu do świata.
Audio
  • Patrycja Kosiarkiewicz - muzyczna outsiderka (Historia pewnej płyty/Trójka)
Patrycja Kosiarkiewicz
Patrycja KosiarkiewiczFoto: Kamila Markiewicz-Lubańska

- Miałam 6 czy 7 lat i w domu babci śpiewałam do świętych obrazków piosenkę zespołu Bajm "Prorocy świata". To moje pierwsze wspomnienie dotyczące muzyki. Myślę, że bardziej chodziło o bycie gwiazdą. Kiedy byłam w podstawówce, to śpiewałam do dezodorantu, ku utrapieniu sąsiadów - wspominała Patrycja Kosiarkiewicz. - Fascynowały mnie dwie wokalistki: Madonna i Sandra. Nie wychowałam się na klasycznym rocku ani na niczym szczególnie wysublimowanym - dodaje w audycji "Historia pewnej płyty".

Zdaniem dziennikarki Anity Bartosik, Patrycja Kosiarkiewicz jest muzyczną outsiderką. - To artystka, którą strasznie nosi. Nie boi się eksperymentować, ma w poważaniu opinie, że jest nijaka albo że się rozdrabnia. Ludzie nie potrafią jej sklasyfikować - mówi.

Poznaj prawdziwe historie powstawania najważniejszych, polskich płyt>>>

Jej pierwszą płytą była "Euforia" nagrana z zespołem O! La, La. - To było takie bardzo ładne granie. Sama Patrycja mówiła, że piosenki są "radiofriendly". Kolejna płyta, już solowa, "Bajeczki" miała ten sam przekaz. To były bardzo ciepłe, melodyjne, fajne piosenki do radia. Prawdopodobnie nikt po 20 latach nie pamięta, że nagrała też utwory m.in. na płytę zespołu Acid Drinkers - mówi Bartosik. - To, co dziś uprawia, nazywa muzyką gitarową. To jest clou jej twórczości, to tak szerokie spektrum muzyki, że można tu zawrzeć absolutnie wszystko - twierdzi.


- Dziś jestem wędrowcem na ścieżce. Kimś, kto godzi się z własną duszą i kto przede wszystkim uczy się dystansu do świata. Uważam, że życie powinno być wolnością od wzlotów i upadków. Powinno być wewnętrzną ciszą, miłością, pogodzeniem się z sobą. I nad tym pracuję, tym jestem. To także starałam się wyrazić na najnowszej płycie. I to staram się robić na moim blogu. Nie wiem, co jest ważniejsze: muzykowanie czy pisanie. Od czterech lat piszę felietony. W tym roku chcę wydać je w postaci książkowej. Odkrywam w sobie nową pasję i sprawia mi to wiele radości. Najbardziej cieszy mnie bycie twórcą - podsumowuje artystka.

for.
for. Kamila Markiewicz - Lubańska
Na "Historię pewnej płyty" zapraszamy w każdą sobotę o godz. 18.05.

Audycję przygotował Tomasz Żąda.

(mp)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Patrycja Kosiarkiewicz

Czytaj także

"Comfort and Happiness", czyli płyta testowana na ludziach

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 14:56
- Wiązaliśmy z nią duże nadzieje, chociaż staraliśmy się nie ingerować w nagrywanie. Szczęśliwie współpraca układa się bardzo dobrze. Zanim płyta została skończona, odbywały się nawet testy na pracownikach firmy – mówił o debiutanckiej płycie Dawida Podsiadło, Kazimierz Pułaski z firmy Sony Music Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Historia pewnej płyty". The best of... część pierwsza

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 20:00
W "Historii pewnej płyty" przypomnieliśmy fragmenty najlepszych audycji z roku 2013. Wśród gości nie zabrakło Tomka Lipińskiego, Jana Benedka czy Reni Jusis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzycznie podsumowanie roku 2013: od Banacha do Koteluk

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2014 20:13
Zapraszamy na drugą część podsumowania ubiegłorocznych audycji z cyklu "Historia pewnej płyty". O kulisach najciekawszych rozmów opowiadali autorzy cyklu Anna Gacek i Tomasz Żąda.
rozwiń zwiń