X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niesłusznie zapomniana "Satysfakcja"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2011 18:57
- To jedna z ciekawszych płyt tamtego okresu i zasługuje na to, by być szerzej znana - o specjalnym albumie grupy Agency opowiadają zaangażowani w jej powstanie muzycy.
Audio
Niesłusznie zapomniana Satysfakcja
Foto: Henry Diltz / Morrison Hotel Gallery /keithrichards.com/life

Ta płyta narodziła się z miłości do grupy The Rolling Stones. Zafascynowany historią grupy wokalista Marek Śledziewski oraz autor książki "Satysfakcja" Daniel Wyszogrodzki poznali się przypadkiem. - Na jednej z szalonych imprez, gdzie grało się muzykę do rana, Marek mówił coś o płycie, ja o książce i po kilku godzinach uznaliśmy, że musimy połączyć siły i robimy wielki projekt - wspomina Wyszogrodzki.

/

- Poprosiliśmy też Kasię (Kayah), która jeszcze wtedy nie była tak wielką gwiazdą i pomysł jej się spodobał - dodaje Śledziewski.

MAREK ŚLEDZIEWSKI – VOCAL
ARTUR GAFFEK – GITARY
PIOTR CHANCEWICZ – GITARY I CHÓRKI
BOGDAN WAWRZYNOWICZ – BASS
RAFAŁ PACZKOWSKI – KLAWISZE I CHÓRKI
RADOSŁAW MACIŃSKI - PERKUSJA

Wydawca płyty Maciej Pilarczyk, początkowo sceptyczny, do dziś uważa, że w tej płycie jest ogromna energia. - Marek wybrał ciekawy repertuar, sięgnął po jeden, dwa hity, a przypomniał więcej mniej znanych utworów Stonesów. Do każdej piosenki podszedł kreatywnie nadając im nowe aranżacje - opowiada.

Książka Wyszogrodzkiego ukazała się w 1989 roku, a wraz z nią kaseta. - Daniel, specjalista od Stonesów, przetłumaczył utwory i był dobrym duchem tego przedsięwzięcia. 

 

W 1990 roku, na trzydziestolecie istnienia Stonesów, udało się zorganizować specjalny koncert na sopockim molo. Kayah, Edyta Bartosiewicz, De Mono, T. Love i IRA zagrali w piosenki z repertuaru The Rolling Stones.

Kolejnym krokiem było nagranie płyty, a nawet teledysku...

Co zostało związane na gumkę do majtek, dlaczego w Sopocie polała się krew i co miał z tym wspólnego Michał Bajor? Dowiesz się słuchając całej "Historii pewnej płyty, 20 listopada 2011"

Audycję przygotowali Anna Gacek i Tomasz Żąda