X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł "Kelner" Rozwadowski: zakończyłem poszukiwania

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2013 14:56
- "Kelner" ciągle szukał nowości, dlatego Deuter co kilka lat zmieniał się dość drastycznie, ale Paweł odważnie robił swoje - mówi Krzysztof Grabowski, muzyk zespołu Dezerter. Czy dziś Rozwadowski planuje jeszcze jakąś woltę?
Audio
  • "Historia pewnej płyty". "Kelner" i Deuter - historii ciąg dalszy
Paweł Kelner Rozwadowski
Paweł "Kelner" RozwadowskiFoto: fot. mat. promocyjne/facebook.com/Deuter2010

Po pierwszych trzech latach grania Deuter , jedna z najważniejszych polskich kapel rockowych lat 80. , zawiesił działaność. Założyciel zespołu - Paweł "Kelner" Rozwadowski - wraz z Robertem Brylewskim powołali do życia grupę Izrael. Ale już w 1985 Deuter powrócił, tyle że w nowym stylu.

- W Berlinie spotkałem Rafała "Różę" Wydlarskiego, który odnowił moją fascynację funkiem. Po powrocie do Polski, wraz z Andrzejem "Gutkiem" Zagalskim, zaczęliśmy formować nowy skład - opowiada "Kelner" w Trójce. Muzyk przyznaje, że w tym czasie w Polsce funk był trudny do przyjęcia, więc "j eżdżąc z koncertami czuli się jak kosmici".

Zdaniem dziennikarza Macieja Chmiela Rozwadowski jako jeden z pierwszych w Polsce dostrzegł wielki potencjał czarnych rytmów i nie bał się grać czegoś zupełnie odmiennego. - Muzycznie to było zupełnie inne oblicze zespołu, ale czuło się ducha starego Deutera, a to za sprawą charakterystycznego wokalu i tekstów, jakie Paweł pisał - dodaje Krzysztof Grabowski, muzyk zespołu Dezerter.

Sam Rozwadowski przyznaje w reportażu Anny Gacek i Tomasza Żądy, że wyprzedzając czasy ten funkowy skład nie miał szans przetrwania. - Wróciłem do rock'n'rollowego grania, a Irek Głowacki namówił mnie do nagrania płyty - wspomina i opowiada jak przebiegały nagrania, a także o powodach kolejnej przerwy w działalności zespołu. Posłuchaj całej "Historii pewnej płyty"!

- Odwagi "Kelnerowi" nigdy nie brakowało. Zaczynał ze swoimi składami i punk rock w Polsce, i reggae, i biały funk. Odważna też była, nagrana z Brylewskim, jako Max i Kelner, płyta "Tehno Terror". Natomiast, jeśli chodzi o przekaz tekstowy, liczyłem na coś więcej - podkreśla Chmiel.

Po kilku, przeplatających się, okresach aktywności na scenie muzycznej i milczenia Paweł "Kelner" Rozwadowski wznowił działalność Deutera z nowymi muzykami. - Skład w tej chwili jest taki, jak być powinien. Gramy stare kawałki i zamierzamy nagrać nowy materiał. Nie będzie to wolta, bo poszukiwania właściwie zakończyłem.

Czy na pewno? Posłuchajcie całej rozmowy!

Dlaczego pierwszy pełen album Deutera ukazał się dopiero w 1988 roku? Jak doszło do nagrania piosenek Deutera przez grupę Dezerter? Jak teksty z "Tehno Terror" komentują kwestie wiary i religii? W jakim składzie dziś gra Deuter? Posłuchaj całej audycji bogatej w informacje z zaplecza świata polskiego rocka!

"Historia pewnej płyty" na antenie Trójki w każdą sobotę o godz. 18.05.

Czytaj także

Paweł Rozwadowski

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2010 14:00
W dzisiejszej audycji swoją prywatną kolekcję muzycznych nagrań przedstawi Paweł "Kelner" Rozwadowski lider zespołu Izrael.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny Roberta Brylewskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 07:38
Z okazji 51. urodzin legendarnego "Goldrockera", które świętujemy 25 maja, przypominamy najistotniejsze momenty w jego bogatej dyskografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"When I Die" Fotoness nigdy nie ukazała się na CD

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2013 16:00
Zespół Fotoness miał wszelkie walory, które mogły uczynić z lidera Tiltu gwiazdę głównego nurtu polskiego rocka. Dlaczego tak się nie stało? Posłuchaj Trójkowej "Historii pewnej płyty" poświęconej krążkowi "When I Die".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kelner": pragnienie wolności pchnęło mnie w punk rock

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 10:57
- Najpierw nożycami sprofanowałem golf i jeansy, potem znalazłem pierwsze płyty i natychmiast chciałem założyć zespół. Warsztatu nie mieliśmy żadnego, ale nie to było najważniejsze w punk rocku - wspomina założyciel Deutera Paweł "Kelner" Rozwadowski.
rozwiń zwiń