X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pozostawienie Bartłomieja Sienkiewicza na stanowisku było potwornym błędem"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 10:35
We wtorek sejmowa speckomisja zajmie się głośną sprawą "tajnej grupy w MSW". W "Komentatorach" mówili o tym Marcin Dzierżanowski z "Wprost" i Grzegorz Rzeczkowski z "Polityki'.
Audio
  • Marcin Dzierżanowski z „Wprost” i Grzegorz Rzeczkowski z „Polityki” dyskutują o głośnej sprawie "tajnej grupy w MSW" (Komentatorzy/Trójka)
Według Gazety Wyborczej Bartłomiej Sienkiewicz, były szef MSW miał powołać specjalną komórkę w MSW korzystającą podczas śledztwa z nielegalnych metod
Według "Gazety Wyborczej” Bartłomiej Sienkiewicz, były szef MSW miał powołać specjalną komórkę w MSW korzystającą podczas śledztwa z nielegalnych metodFoto: flickr/Ministerstwo Spraw Wewnętrznych RP

Szefowie CBA i ABW, prokurator generalny, komendant główny policji, mają złożyć wyjaśnienia po tym, jak "Gazeta Wyborcza" napisała, że gdy ministrem spraw wewnętrznych był Bartłomiej Sienkiewicz, specjalnie powołana grupa badała, czy za aferą posłuchową stoją byli szefowie służb oraz urzędujący szef CBA.

Marcin Dzierżanowski z "Wprost" powiedział, że "potwornym błędem" było pozostawienie na stanowisku szefa MSW przez premiera Donalda Tuska Bartłomieja Sienkiewicza - jednego z głównych "medialnie oskarżonych" w aferze taśmowej.

- On otwarcie mówił, że jego ostatnią misją będzie sprawdzenie, kto doprowadził do afery taśmowej. To mamy tego efekt, poważnie potraktował misję. Oczywiście mówię to ironicznie, gdyż jest absurdem, by być sędzią we własnej sprawie – podkreślił publicysta.

Grzegorz Rzeczkowski z "Polityki" powiedział, że w kontekście tej sprawy należy ponownie zastanowić się nad skutecznością cywilnej, społecznej kontroli nad służbami specjalnymi.

- Mam poważne wątpliwości, czy sejmowa komisja ds. służb specjalnych dowie się czegokolwiek. Z przecieków wynika, że przedstawiciele służb bardzo często zasłaniają się tajemnicą państwową i nie mówią nic albo niewiele w temacie, który posłów interesuje – zaznaczył.

Publicyści dyskutowali także w "Komentatorach" o pogrzebie w Rosji Borysa Niemcowa i nie wpuszczeniu na tę uroczystość marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, a także o zmianach w programie MDM, czyli programie pomocy państwa przy zakupie mieszkań przez ludzi młodych.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadził: Łukasz Walewski
Goście: Marcin Dzierżanowski ("Wprost") i Grzegorz Rzeczkowski ("Polityka")
Data emisji: 03.03.2015
Godzina emisji: 8.36

(pp, ei)

Czytaj także

MSW zleciło inwigilację szefów służb? Premier Ewa Kopacz zabrała głos

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 15:53
Sprawa powinna być starannie wyjaśniona - oświadczyła premier Ewa Kopacz, pytana o publikację "GW", że za czasów Bartłomieja Sienkiewicza w MSW miała działać tajna grupa ds. afery podsłuchowej.
rozwiń zwiń