Debata nic nie zmieni? "Wynik wyborów przesądzony"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 10:00
Obecna premier i kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na szefową rządu spotkają się w specjalnym programie publicystycznym pt. "Beata Szydło - Ewa Kopacz. Rozmowa o Polsce". Czy będzie to decydujące starcie przed wyborami? Co będzie miało największe znaczenie?
Audio
  • Roman Imielski i Łukasz Warzecha o debacie Ewy Kopacz i Beaty Szydło (Trójka/Komentatorzy)
Beata Szydło i Ewa Kopacz
Beata Szydło i Ewa KopaczFoto: Materiały prasowe/Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

- Ja unikałbym stwierdzenia decydujące starcie – powiedział Roman Imielski z "Gazety Wyborczej". Jego zdaniem wokół debaty robiona jest aura starcia, które ma przesądzić o wyniku wyborów, a wynik jest raczej przesądzony. – Zwycięzca jest znany, będzie to Prawo i Sprawiedliwość – stwierdził. Dodał też, że debaty w Polsce są przeceniane, a jedyna debata, która rzeczywiście miała w ostatniej chwili wpływ na wynik wyborów, to starcie Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego w 1995 roku.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Jest to w pewnym sensie decydujące starcie – uznał Łukasz Warzecha z "wSieci". Zgodził się, że wynik wyborów w sensie zwycięzcy jest rozstrzygnięty, ale gra toczy się o to, jaką większość zdobędzie PiS. – Czy będzie to zwykła wygrana i konieczność koalicji, czy większość miejsc w Sejmie i możliwość samodzielnego rządzenia – wyjaśnił. Zaznaczył, że podczas debaty będzie się liczył głównie wizerunek, bo nie będzie miejsca na pogłębione analizy. Da się jednak zorientować, czy dana osoba wie, o czym mówi. Dodał, że rolę na pewno odegrają też charaktery obu pań. - Uważam Ewę Kopacz za osobę bardzo słabą intelektualnie i mającą skłonność do histerii. Beata Szydło nie jest osobą specjalnie błyskotliwą, natomiast ma tę przewagę, że jest spokojna – ocenił komentator.

Czego jeszcze możemy spodziewać się po debacie? Czy uzasadnione są protesty innych ugrupowań? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadził: Łukasz Walewski 
Goście: 
Łukasz Warzecha ("wSieci"), Roman Imielski ("Gazeta Wyborcza")
Data emisji: 19.10.2016
Godzina emisji: 8.37

fc/fbi

Czytaj także

Debata Kopacz - Szydło. Publicyści przewidują strategie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 08:13
W poniedziałek odbędzie się pojedynek przedwyborczy premier Kopacz z kandydatką PiS na premiera Beatą Szydło. Eksperci w mediach doradzają obydwu paniom przygotowanie merytoryczne i opanowanie emocji.
rozwiń zwiń