X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Odebranie dziecka rodzicom powinno być ostateczną ostatecznością"

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 10:00
- Wydaje się, że pomoc konsularna i media przyczyniły się do odzyskania dziecka przez rodziców - mówiła w Trójce Renata Kim. Piotr Gabryel stwierdził, że z takimi sprawami trzeba sobie radzić w inny sposób.
Audio
  • Publicyści o sprawie odzyskania dziecka przez Polaków mieszkających w Niemczech oraz wejściu wojsk tureckich do Syrii (Komentatorzy/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Na początku sierpnia niemiecki urząd ds. młodzieży, Jugendamt, zabrał obywatelom Polski mieszkającym w Niemczech 3-dniowe dziecko. Zostało ono umieszczone w rodzinie zastępczej.

Powodem miało być "brudne i zagracone mieszkanie". Matka dziecka tłumaczyła, że było w remoncie. Urząd zabrał dziecko bez rozmowy z rodzicami. Dziecko ostatecznie wrócilo do rodziców po interwencji polskich władz oraz nagłośnieniu sprawy przez media.

- Nie wolno doprowadzić do sytuacji, w  której urzędy zajmujące się opieką społeczną w Unii Europejskiej będą postrzegane jako wrogie polskim rodzinom - mówiła Renata Kim ("Newsweek").

Piotr Gabryel ("Do Rzeczy") zauważył, że rozszerzanie uprawnień urzędów nad rodzinami jest chorobą Europy i "trzeba z nią walczyć". - Odebranie dziecka rodzicom powinno być ostateczną ostatecznością - stwierdził.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Publicyści rozmawiali też o współpracy IPN i Ministerstwa Edukacji Narodowej, która ma poszerzyć wiedzę historyczną uczniów. Poruszyli również temat relacji Turcji i Kurdów oraz wejścia tureckich wojsk do Syrii.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Paweł Sołtys
Goście: Renata Kim ("Newsweek"), Piotr Gabryel ("Do Rzeczy")
Data emisji: 25.08.2016
Godzina emisji: 8.37

dcz/mk

Czytaj także

Z. Ziobro o dziecku odebranym Polce

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 17:23
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: polskie dziecko wróciło do matki

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 19:39
rozwiń zwiń