X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polski wątek ws. zamachu w Berlinie. "To już dotyka naszego kraju"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 09:35
W poniedziałek wieczorem ciężarówka wjechała w tłum zgromadzony na jarmarku świątecznym w zachodnioberlińskiej dzielnicy Charlottenburg. Zginęło 12 osób, a 48 zostało rannych. O zamachu mówili w Trójce Agaton Koziński ("Polska The Times") i Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita").
Audio
  • Agaton Koziński i Bogusław Chrabota o tragedii w Berlinie (Komentatorzy Trójki)
Rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum na terenie kiermaszu świątecznego
Rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum na terenie kiermaszu świątecznegoFoto: PAP/EPA/BERND VON JUTRCZENKA

Donald Trump podkreślił, że berlińska tragedia jest dowodem na to, że takie terrorystyczne organizacje jak Państwo Islamskie muszą zostać całkowicie wyeliminowane. "Jest coraz gorzej. Cywilizowany świat musi zmienić sposób myślenia - napisał prezydent-elekt USA.

Agaton Koziński tłumaczył, że bez względu na liczbę zamachów nie uwolnimy się o wielokulturowości. Jak mówił, możemy ją jedynie umiejętnie zarządzać. W opinii gościa Trójki niebezpieczne jest jednak wyciszanie tego typu aktów terroru. - To ugniatanie rzeczywistości - zaznaczył.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Bogusław Chrabota stwierdził natomiast, że bardzo niepokojące jest to, że fala ataków idzie w stronę Polski. Oprócz tego - kontynuował dziennikarz - do przeprowadzenia zamachu w Niemczech została użyta polska ciężarówka na gdańskich numerach rejestracyjnych, a jedną z ofiar jest Polak. - My już jesteśmy w grze, to już dotyka naszego kraju - dodał komentator Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy

Prowadził: Marcin Pośpiech

Gość: Agaton Koziński ("Polska The Times") i Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita")

Data emisji: 20.12.2016

Godzina emisji: 8.37

mr/mp

Czytaj także

Państwo Islamskie przyznało się do ataku w Berlinie. Policja wypuściła podejrzanego

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 23:59
Zatrzymany w związku z zamachem w Berlinie 23-letni Pakistańczyk został zwolniony z aresztu i niemiecka policja cały czas poszukuje sprawcy ataku w stolicy Niemiec, do którego przyznało się Państwo Islamskie. Kontrole zaostrzono m.in na terenach graniczących z Polską. W zamachu zginęło 12 osób osób, w tym polski kierowca, którego ciężarówkę uprowadzono, a 49 zostało rannych.
rozwiń zwiń