X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niechlujne ustawy o związkach partnerskich

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 12:01
Andrzej Stankiewicz ("Wprost”): Obawiam się, że nikt merytorycznie nad projektami o związkach partnerskich nie zasiadł, że polityka miała tu kluczowe znaczenie.
Audio
Andrzej Stankiewicz
Andrzej StankiewiczFoto: PR/Wojciech Adam Jurzyk

Tomasz Wróblewski ("Rzeczpospolita”) uważa, że projekty ustaw o związkach partnerskich, które zaproponowały SLD i Ruch Palikota są źle przygotowane i dają możliwość nadużyć podatkowych. - Nie wyobrażam sobie, żeby coś takiego mogło zostać uchwalone a na pewno nie utrzymałoby się w Trybunale - stwierdził.

Andrzej Stankiewicz ("Wprost”) zauważył, że premier ma w tej chwili duży problem z koalicjantem i na pewno wojna we własnej partii jest mu nie na rękę. Dlatego zdecydował się odłożyć projekty obyczajowe, takie jak związki partnerskie czy in vitro. - Nie wiem, czy one wrócą, czy nie w tej kadencji, bo to będzie zależało od tego, jaki premier będzie miał polityczny interes - mówił komentator.

We wtorek Sejm nie zajął się projektami ustaw o związkach partnerskich. Według członków ugrupowań, które zagłosowały przeciwko, złożone przez RP i SLD projekty dotyczące związków partnerskich są niezgodne z konstytucją.

"Komentatorów" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o 8.35. Zapraszamy.

(pg)