Niechlujne ustawy o związkach partnerskich

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 12:01
Andrzej Stankiewicz ("Wprost”): Obawiam się, że nikt merytorycznie nad projektami o związkach partnerskich nie zasiadł, że polityka miała tu kluczowe znaczenie.
Audio
Andrzej Stankiewicz
Andrzej StankiewiczFoto: PR/Wojciech Adam Jurzyk

Tomasz Wróblewski ("Rzeczpospolita”) uważa, że projekty ustaw o związkach partnerskich, które zaproponowały SLD i Ruch Palikota są źle przygotowane i dają możliwość nadużyć podatkowych. - Nie wyobrażam sobie, żeby coś takiego mogło zostać uchwalone a na pewno nie utrzymałoby się w Trybunale - stwierdził.

Andrzej Stankiewicz ("Wprost”) zauważył, że premier ma w tej chwili duży problem z koalicjantem i na pewno wojna we własnej partii jest mu nie na rękę. Dlatego zdecydował się odłożyć projekty obyczajowe, takie jak związki partnerskie czy in vitro. - Nie wiem, czy one wrócą, czy nie w tej kadencji, bo to będzie zależało od tego, jaki premier będzie miał polityczny interes - mówił komentator.

We wtorek Sejm nie zajął się projektami ustaw o związkach partnerskich. Według członków ugrupowań, które zagłosowały przeciwko, złożone przez RP i SLD projekty dotyczące związków partnerskich są niezgodne z konstytucją.

"Komentatorów" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o 8.35. Zapraszamy.

(pg)