X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy premier czytał notatkę od ABW?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 10:50
Andrzej Stankiewicz ("Wprost"): Premier mówi, że na przełomie wiosny i lata jego informacje o Amber Gold nie wykraczały poza to, o czym pisała prasa. W notatce ABW są jednak informacje, że w skarbcach BGŻ nie ma złota Amber Gold i że pieniądze klientów tej firmy są transferowane do linii OLT.
Audio
Andrzej Stankiewicz
Andrzej StankiewiczFoto: PR/Wojciech Adam Jurzyk

Zdaniem Pawła Wrońskiego ("Gazeta Wyborcza") ważniejsze od pytania czy ABW informowało premiera o tym co dzieje się z jego synem jest pytanie, czy premier podzielił się tą wiedzą ze swoim synem. To byłoby poważniejszym problemem, bo chodziłoby o ujawnienie dokumentu tajnego. Sprawa jest zawikłana i będzie się toczyła bardzo długo - ocenia Wroński.

Komentator "Gazety Wyborczej" zwraca uwagę, że służby w notatce informują, że podjęły już działania i sytuacja nie wymaga nadzwyczajnych działań premiera. Jednak może się pojawić pytanie o te działania, tym bardziej, że już w 2009 roku Komisja Nadzoru Finansowego podejmowała jakieś działania - zauważa Paweł Wroński.

- Sprawa wygląda nie najlepiej, dlatego, że pod koniec maja premier ma informacje od ABW, w czerwcu rozmawia z synem nt. jego pracy, a jednocześnie służby w okresie przed Euro nie działały zbyt widowiskowo - przypomina Andrzej Stankiewicz, wskazując na pewne wątpliwości co do bierności szefa rządu. Obaj komentatorzy są zgodni, że komisja śledcza nie powstanie.

Więcej o aferze Amber Gold >>>

Goście Krystiana Hanke rozmawiali także o projekcie budżetu zatwierdzonym przez rząd i o tym, czy Telewizja Polska powinna pobierać dodatkowe opłaty za transmisje meczu polskiej reprezentacji.

"Komentatorów" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o 8.35.

gs

Czytaj także

"Nie można oczekiwać od premiera, aby ogłaszał listę firm, do których nie ma zaufania"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 16:12
- Nie jest zadaniem premiera być takim wielkim ostrzegającym - powiedział premier zapytany dlaczego nie ostrzegł ludzi przed spółką Amber Gold.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS przygotowuje raport o "amberpaństwie"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 17:15
- Przygotowujemy raport, w jaki sposób "zielona wyspa" zamieniła się w "bursztynowe bagno" - powiedział Krzysztof Szczerski z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier mijał się z prawdą?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2012 10:47
Michał Szułdrzyński ("Rzeczpospolita"): W maju premier Donald Tusk dostał notatkę od ABW mówiącą, że Amber Gold jest piramidą finansową i że są na to dowody. Jeszcze w sierpniu Donald Tusk zapewniał, że służby nie ostrzegały go o przestępczej działalności Marcina P.
rozwiń zwiń