"Rosjanie mogliby spokojnie oddać wrak”

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 08:50
Publicyści Paweł Wroński i Grzegorz Osiecki zgodzili się, że powinien powstać zespół, który zweryfikowałby różne hipotezy dotyczące katastrofy smoleńskiej.
Audio
Wrak TU-154, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku
Wrak TU-154, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 rokuFoto: Włodzmierz Pac, Polskie Radio

- W tej chwili mamy dyskusję, tylko, że z jednej strony jest powoływanie się na raport komisji Millera, a z drugiej mamy zespół Antoniego Macierewicza. Taka komisja, która by przeanalizowała wszystkie koncepcje miałaby sens - powiedział w radiowej Trójce Grzegorz Osiecki z "Dziennika Gazety Prawnej”.

Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej" powiedział, że komisja powinna mieć charakter gremium naukowego, które oceni zebrane dowody komisji Millera, nowy odczyt czarnych skrzynek i to co się udało ustalić w trakcie śledztwa prokuraturze wojskowej.

Grzegorz Osiecki uważa, że Rosjanie mogliby już spokojnie oddać Polsce wrak Tu- 54 M. - Rosjanie zbadali wrak i nie jest im już potrzebny, to jest symbol prowadzonego tam śledztwa - powiedział.

Według Pawła Wrońskiego Rosjanie nie chcą eskalować napięcia. - Sikorski sam się władował w problemy, bo postanowił przedstawić się jako polityk, który dzielnie zabiega o wrak w sytuacji w której nie wiele mógł osiągnąć - zauważył.

Rozmawiała Maja Borkowska.

to

Czytaj także

Sikorski: śledztwo smoleńskie dzieli Polskę i Rosję

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 09:54
Bardzo wiele spraw udało się rozwiązać, ale w stosunkach polsko-rosyjskich są też trudne kwestie dotyczące bezpieczeństwa i katastrofy smoleńskiej - powiedział Radosław Sikorski po spotkaniu z Siergiejem Ławrowem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sikorski nie prowadzi profesjonalnej dyplomacji"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 18:21
- Kreml w sprawie wraku tupolewa wciąż upokarza Polskę i gra nam na nosie – oceniał w "Pulsie Trójki" Mariusz Antoni Kamiński z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ławrow kpi w sprawie Smoleńska z Sikorskiego"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 08:51
- Mam wrażenie, że Radosław Sikorski tworzy grę pozorów – oceniał w "Salonie politycznym Trójki” Mariusz Błaszczak z PiS.
rozwiń zwiń