"Kwaśniewskich zawodzi teraz słuch polityczny"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 09:10
Jolanta Kwaśniewska odchodzi z Kongresu Kobiet Polski. Piotr Semka ("Do rzeczy") komentuje, że była para prezydencka coraz gorzej radzi sobie w polityce, bowiem traci intuicję.
Audio
  • Gośćmi "Komentatorów" byli Piotr Semka (”Do rzeczy”), Andrzej Stankiewicz (”Rzeczpospolita”)
Żona b. prezydenta RP Jolanta Kwaśniewska wychodzi z siedziby Fundacji Porozumienie bez Barier
Żona b. prezydenta RP Jolanta Kwaśniewska wychodzi z siedziby Fundacji Porozumienie bez BarierFoto: PAP/Radek Pietruszka

Była Pierwsza Dama Jolanta Kwaśniewska odchodzi z Kongresu Kobiet Polski. W związku z tą decyzją znalazła się na okładce dwóch tygodników. Publicyści zastanawiają się nad przyczynami odejścia; nie wykluczają wpływu męża, ale też osobistych urazów.

Piotr Semka (”Do rzeczy”) i Andrzej Stankiewicz (”Rzeczpospolita”) są zgodni, że sprawa jest bez większego politycznego znaczenia. Semka komentował, że kilka celebrytek pokłóciło się z inną. Publicysta zastanawiał się tylko, czy Kwaśniewska zrobiła to w porozumieniu z mężem, czy bez. – Zafundowanie mężowi konfliktu politycznego z wyrazistą grupą na szeroko rozumianej lewicy, to mało zabawny prezent wielkanocny. Jeśli to zrobiła z premedytacją, to pytanie, czy jest w stanie wykreować alternatywną lewicę u boku Europy Plus – mówił Semka. Według niego całą historia to "trochę mydlana opera”. Ocenia, że Kwaśniewskich zawodzi słuch polityczny. Zaznaczył, że kiedyś podziwiał ich za to, że wiedzą więcej o Polakach niż prawica. – Teraz widzę, że przyzwyczajenie do bogactwa powoduje, że się ma wielkopańskie zachowania – powiedział.

Andrzej Stankiewicz ocenił, że Kongres Kobiet był trampoliną dla Joanny Kwaśniewskiej, która nie mogła się odnaleźć po odejściu z Pałacu Prezydenckiego, a tu mogła liderować jakiemuś ugrupowaniu. Publicysta ocenił, że z inicjatywy nic nie wyszło.  – Nie jest to organizacja poważnie broniąca praw kobiet. To zjazd paru pań, które potrzebują błyszczeć we fleszach – mówił Stankiewicz. Dodał, że organizacja praktycznie nie zrobiła nic istotnego.

Gośćmi "Komentatorów" byli Piotr Semka (”Do rzeczy”), Andrzej Stankiewicz (”Rzeczpospolita”)

Rozmawiał Krystian Hanke

agkm

Czytaj także

Jolanta Kwaśniewska odchodzi z Kongresu Kobiet. I pisze...

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 12:25
Kwaśniewska napisała list do działaczek stowarzyszenia, w którym powiadomiła o rezygnacji z dalszej działalności. Swoje odejście tłumaczyła nawałem zajęć w fundacji, którą założyła jako pierwsza dama – pisze "Rzeczpospolita”.
rozwiń zwiń