Kim: Gowin zdaje sobie sprawę, że jest potrzebny PO

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 09:55
- Wie, że nie można go wyrzucić - ocenia dziennikarka tygodnika "Newsweek" Renata Kim.
Audio
  • Renata Kim i Piotr Semka o Jarosławie Gowinie (Komentatorzy, Trójka)
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: PAP/EPA/Artur Reszko

W Łańsku Donald Tusk rozmawiał z działaczami PO z Warmii i Mazur. Na miejscu spotkania nieoczekiwanie pojawił się konkurent premiera w walce o szefostwo w Platformie, poseł Jarosław Gowin.

Renata Kim z tygodnika "Newsweek" przyznaje, że się ubawiła, gdy oglądała w telewizji, jak Gowin apeluje do Tuska "przyjdź tutaj i porozmawiajmy razem". Zdaniem gościa audycji "Komentatorzy" w radiowej Trójce, to dość absurdalne ponieważ rywalizacja między Tuskiem a Gowinem interesuje głównie członków PO, a Gowin chce z niej zrobić temat dla wszystkich. W jej ocenie taka debata powinna się odbyć wewnątrz partii, a nie przed kamerami ogólnopolskich telewizji. - Ja nie jestem zainteresowana tą walką - podkreśla.

- W jaki sposób Gowin ma docierać do członków PO jeżeli nie w taki? - pyta Piotr Semka z tygodnika "Do Rzeczy". Jego zdaniem nie ma niczego złego, w tym, że poseł PO próbuje nagłośnić w mediach swoją rywalizację z Tuskiem. - A kto nie chce tego oglądać, może przerzucić na "Familiadę" - uważa. Dodaje, że nie rozumie dlaczego to, że Gowin krytykuje Platformę określane jest jako szkodzenie partii, bycie piątą kolumną PiS.
Będzie wniosek o wykluczenie z Platformy Obywatelskiej Jarosława Gowina, Jacka Żalka i Johna Godsona. Złoży go po partyjnych wyborach wiceszef klubu PO Andrzej Biernat.
Według Semki takie rozwiązanie jest logiczne. Biernat chce w ten sposób uniknąć zarzutu, że Gowin został usunięty z ugrupowania zanim doszło do wyborów w Platformie. - Wówczas można by było bowiem powiedzieć, że Biernat w imieniu Tuska wycina Gowina, aby Gowin nie wygrał z Tuskiem. Ja to rozumiem - mówi gość Łukasza Walewskiego.
- Jarosław Gowin od dawna wie, że w jakiś tam sposób jest potrzebny w tej chwili PO - uważa Kim i dodaje, że gdyby były minister sprawiedliwości został teraz wykluczony stałby się męczennikiem, który w glorii chwały chodziłby po stacjach telewizyjnych i krytykował Platformę.
Wysłuchaj całej audycji!

Rzomawiał Łukasz Walewski.
Trójka, IAR, kk

Czytaj także

Gowin: debata z premierem może być w Olsztynie

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2013 13:19
Jarosław Gowin rozpoczyna kampanię na przewodniczącego PO. Przekonywał, że Polacy chcą wolnorynkowego oblicza Platformy. Stwierdził też, że jego partia, głosując za zawieszeniem progów, po raz pierwszy zachowała się nieodpowiedzialnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Biernat: Gowina, Godsona i Żalka trzeba wykluczyć z PO

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 08:03
Zdaniem gościa "Sygnałów dnia" wiceprzewodniczącego klubu PO Andrzeja Biernata, Jarosław Gowin może liczyć na poparcie trzech posłów Platformy Obywatelskiej: swoje, Johna Godsona i Jacka Żalka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gowin do Tuska: nie bój się ludzi i rozmów z nimi

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 07:25
Poseł PO Jarosław Gowin skrytykował premiera za to, że zamiast spotykać się z Polakami, ten zamyka się w ośrodkach rządowych z działaczami PO.
rozwiń zwiń