"Idziemy po was". Szef MSW walczy z pseudokibicami?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 10:24
- Rząd nie ma koncepcji rozprawienia się z tymi, którzy rzeczywiście rozrabiają - mówił w radiowej Trójce Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego".
Audio
  • Wiesław Dębski i Bogumił Łoziński o walce z pseudokibicami (Komentatorzy/Trójka)
Policja na miejscu bijatyki w Gdyni
Policja na miejscu bijatyki w GdyniFoto: pan Michał, via Radio Gdańsk, radiogdansk.pl

W ostatnich tygodniach coraz częściej media informują o zderzeniach, których "bohaterami" są pseudokibice. W weekend doszło do zamieszek w Łomiankach oraz incydentu na plaży w Gdyni, gdzie fani Ruchu Chorzów pobili się z meksykańskimi marynarzami. Natomiast tydzień temu dyskutowano o antylitewskim transparencie, który pojawił się na meczu Lecha Poznań z Żalgrisem Wilno. Po tym zdarzeniu minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz zapowiedział zdecydowaną walkę z pseudokibicami. Szef MSW wspomniał m.in. o zamykaniu stadionów.

- Minister Sienkiewicz powiedział w Białymstoku do tych skrajnych prawicowych środowisk: "Idziemy po was". Idzie już chyba z miesiąc i dojść nie może, więc jak słyszę kolejną zapowiedź "idziemy po was", to w nią nie wierzę - mówił w Trójce Wiesław Dębski. Dziennikarz "Wirtualnej Polski" skrytykował działanie policji zarówno w Łomiankach, jak i w Gdyni. - Zachowania w obu przypadkach są dla mnie zaskakujące i trudne do wytłumaczenia. W Łomiankach wiadomo było już wcześniej do czego dojdzie - podkreśla.

- Problem leży w tym, że się do jednego worka wrzuca bardzo różne środowiska - zaznaczył Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego". - Nie ma koncepcji rozprawienia się z tymi, którzy rzeczywiście rozrabiają. Każdy rząd po kolei mówi o wzmożeniu antychuligańskim, nie potrafiąc zdiagnozować, kim trzeba się tak naprawdę zająć - podkreślił gość radiowej Trójki.

Rozmawiała Maja Borkowska.

Czytaj także

Sienkiewicz zapowiada walkę z kibolami. Dziennikarze: czas na czyny

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 09:42
- Jedna rzecz to słowa, a inna to czyny. Ja oczekuję teraz od szefa MSW konsekwentnego działania - mówił "Komentatorach" Bogusław Chrabota z "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napad na meksykańskich marynarzy w Gdyni. "Pseudokibiców było kilkuset” (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2013 20:01
Do bójki z udziałem kibiców Ruchu Chorzów i obywateli Meksyku doszło w niedzielę po południu. Jedna osoba przebywa w szpitalu. Policja zatrzymała trzy osoby, dwóch Polaków i Meksykanina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: karać chuligaństwo, ale bez odpowiedzialności zbiorowej

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 09:22
- Z chuliganami walczyć trzeba, ale jesteśmy przeciwko odpowiedzialności zbiorowej. Idiotyzmem jest zamykanie stadionów - mówił w Trójce Ryszard Czarnecki z PiS.
rozwiń zwiń