Masowe odejścia z PO? Platforma już bez Godsona

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 10:03
John Godson odszedł z PO i klubu poselskiego partii. Jedną z przyczyn tego kroku był "dysonans" w sprawach światopoglądowych.
Audio
  • Zofia Wojtkowska i Wiktor Świetlik o sytuacji w PO (Komentatorzy/Trójka)
John Godson
John GodsonFoto: PAP/Paweł Supernak

Godson należał w PO do grupy konserwatywnych polityków, zwolenników byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Uzasadniając rezygnację z członkostwa w PO Godson stwierdził, że zdecydował się na nią "głównie ze względu na dysonans, jeśli chodzi o sprawy szczególnie światopoglądowe i różne naciski". Po odejściu Johna Godsona koalicja PO-PSL liczy 233 posłów. To niewiele ponad większość zwykłą, wynoszącą w Sejmie 231 posłów.

Zofia Wojtkowska uważa, że masowych odejść z Platformy Obywatelskiej nie będzie. Zdaniem dziennikarki tygodnika "Wprost" z PO pożegnać się mogą jeszcze Jarosław Gowin i Jacek Żalek. - To są dwa głosy, które stanowią większość rządową, więc to dosyć ważne odejścia. (…) To jest bardzo kłopotliwe, ta większość opiera się na tym, że nikt nie dostanie kataru, nie złamie nogi i nikomu nie spóźni się samolot na głosowanie. A przed nami bardzo ważne głosowania - zaznaczyła Wojtkowska.

Wiktor Świetlik mówił w Trójce, że John Godson jest ważnym i znanym posłem w Sejmie. - Nie jest bez znaczenia to, że jest czarnoskórym parlamentarzystą. Nie jest bez znaczenia to, że było o nim dosyć głośno ostatnio. Nie jest bez znaczenia to, że był największym konserwatystą w Platformie Obywatelskiej. Odejście Godsona jest sygnałem, że obcina się jedno ze skrzydeł Platformy - podkreślił dziennikarz tygodnika "W Sieci".

Rozmawiała Maja Borkowska.

Czytaj także

Godson odchodzi z PO. "W niektórych sytuacjach wesprze nasz klub"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 23:59
Tak wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje decyzję Johna Godsona o odejściu z klubu PO. Poseł zamierza też zrezygnować z członkostwa w partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Hofman: odejście Godsona początkiem końca Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 07:36
Zdaniem gościa Sygnałów dnia posła PiS Adama Hofmana jeżeli "sympatyczny i ideowy" poseł John Godson będzie chciał zmienić adres, to doskonale wie, gdzie zapukać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grupiński: Godson trzymał w teczce rezygnację od roku

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 09:04
Nie naciskałem na Johna Godsona - tak Rafał Grupiński, szef klubo PO odniósł się do rezygnacji posła z członkostwa w klubie Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń