PRL od kuchni i okiem Michała Morawskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2011 15:48
W ostatnią sobotę października "Wehikuł Czasu" powiezie nas do – mówiąc językiem epoki – placówek zbiorowego żywienia alias lokali gastronomicznych, czyli do restauracji z czasów PRL.
Bar Piast w Zielonej Górze
Bar "Piast" w Zielonej GórzeFoto: fot. Wikimedia Commons/Mohylek/lic. CC

Co w ówczesnym slangu kelnerów oznaczała AKUSTYKA? Jak lokale zareagowały w 1965 roku na ustawę o zwalczaniu alkoholizmu, która zabraniała podawać w restauracjach wódki bez zakąski? Gdzie można było zostać pobitym przez znanego pisarza, co w niektórych środowiskach Warszawy funkcjonowało jako powód do chwały?

Niepokojący obraz świata dancingów, lornety z meduzą i boksujących kelnerów wyłoni się z opowieści naszego gościa – którym będzie pan Michał Morawski, prawnik, a w pierwszej połowie lat 60. gitarzysta zespołu Pesymiści. 

Zaś w programie muzycznym mamy dla Państwa m.in. niezwykłe nagranie zapomnianego zespołu Odłam, działającego w Sopocie; pierwsze w życiu, a już porywające nagranie Michaja Burano z legendarnym zespołem Rhythm and Blues, oraz piosenkę Katarzyny Sobczyk z przejmującą partią saksofonu, na którym grał Zbigniew Bizoń.

Zapraszamy do słuchania w sobotę o godz. 18, Agnieszka Obszańska i Jerzy Sosnowski

Czytaj także

Rock’n’rollowcy czasów małej stabilizacji

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2010 10:00
- Nie istniały narkotyki, piwo smakowało jak mocz pawiana, zostawała tylko alpaga, napój młodej inteligencji polskiej – big beatową atmosferę Warszawy lat 60. wspominał w Trójce muzyk grupy Pesymiści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Licytacja kasety z autografem Johnny'ego Casha w RDK!

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2011 13:34
Tego w RDK jeszcze nie było! Po pierwsze, gramy z… kasety! Po drugie, tę kasetę chcemy zlicytować. I po trzecie, pieniądze – pozyskane z licytacji – przekażemy na Rodzinne Domy Dziecka. Wszystko w 79. rocznicę urodzin jednego z największych muzyków wszech czasów.
rozwiń zwiń