X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

The Rolling Stones w Warszawie. "Mick Jagger pogryzł i wypluł goździka"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2011 14:54
- Zmusiłam nauczycielkę do napisania zaświadczenia, że dobrze się uczę i, niejako w nagrodę, uzyskałam od taty zgodę na pójście na ten koncert - wspomina uczestniczka pamiętnego koncertu, który odbył się w Sali Kongresowej.
Audio
  • Aleksandra Fafius wspomina warszawski koncert grupy The Rolling Stones z 1967 roku (Trójkowy wehikuł czasu)
Zdjęcie zamieszczone w książce Marca Spitza Jagger. Buntownik, rockman, włóczęga, drań ze wstępem Piotra Metza i pod patronatem Trójki
Zdjęcie zamieszczone w książce Marca Spitza "Jagger. Buntownik, rockman, włóczęga, drań" ze wstępem Piotra Metza i pod patronatem TrójkiFoto: mat. prasowe

17 grudnia 2011 roku na antenie Trójki był dniem z The Rolling Stones - dlatego "Trójkowy Wehikuł Czasu" wyruszył z celem precyzyjnie wyznaczonym... 13 kwietnia 1967 roku. Tego dnia o godzinach 17:00 oraz 19:00 odbyły się dwa sensacyjne koncerty Rolling Stonesów, których za każdym razem poprzedzał suport w postaci Czerwono-Czarnych.

- Była wielka różnica wizualna w tych dwóch występach. Nasi byli tacy przystrzyżeni, wyglansowane buty, garnitury, białe koszule, a Stonesi... Feeria kolorów, męskie spodnie w kwiaty - wspomina podekscytowana Aleksandra Fafius, wówczas Ola Nowak.

Gość Jerzego Sosnowskiego wspomina, że polska młodzież czekała właśnie na to, by zespół zobaczyć. - My ich piosenki znaliśmy, ale koniecznie chcieliśmy ich zobaczyć. Po kilku minutach zaczęliśmy się ruszać, popiskiwać. Nie mówię, że to była jakaś rewolucja obyczajowa, ale trochę nam w głowach pomieszali - opowiada.

Pani Aleksandra, dzięki pewnym kwiatkom, stała się ważną częścią legendy tego koncertu. - U mnie w rodzinie była taka tradycja, że gdy chodziliśmy na koncerty, tato wysyłał artyście bukiet kwiatów z listem wizytowym, więc to nie był mój wymysł - podkreśla.

W pewnym momencie, gdy Jagger śpiewał "Lady Jane", na scenę spadły goździki. - Spodziewałam się, że powącha, schowa w butonierkę, że to będzie coś takiego namaszczonego, a tu figa z makiem - podniósł jeden, pogryzł i wypluł - opowiada z uśmiechem.

Co się działo następnego dnia w Hotelu Europejskim? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji wspomnieniowej z Aleksandrą Fafius.