X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Start NaGranie". Pragma zwycięzcą czwartego odcinka konkursu!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 22:55
W czwartym odcinku konkursu "Start NaGranie" swoje utwory zaprezentowali również: Colt Headed Dog, Brodacze Live Act, Hurrockaine i Thomson.
Audio
  • "Start NaGranie" odcinek 4 (Start NaGranie/Trójka)
Pragma
PragmaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

>>> Więcej o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin: startnagranie.polskieradio.pl <<<

***

Czwartego odcinka eliminacji można było słuchać w radiowej Trójce, i oglądać– w wersji wideo – na portalu PolskieRadio.pl w piątek 26 października od godz. 22.05. Tego wieczoru wystapili:

Colt Headed Dog

Zespół powstał w 2009 roku z połączenia dwóch składów grających w garażowym sąsiedztwie. Przez pierwsze lata działalności koncertował w Polsce. W 2014 roku zawiesił na jakiś czas działalność. W chwili obecnej wraca w pełnym, 7-osobowym składzie. Muzyka Colt Headed Dog to zlepek wielu gatunków z pogranicza bluesa, psychodelii, rocka, a nawet punka.


Brodacze Live Act

Albus Dumbledore, Mieszko I oraz Święty Mikołaj – to tylko przykłady postaci, które dowodzą, że owłosienie w okolicach ust i polików predestynuje do rzeczy wielkich. Brody rosną im nie od wczoraj, ale nie o brody tu przecież chodzi. Muzyka Brodaczy to podróż w krainę elektroniki miksowanej z brzmieniem żywych instrumentów. Poznańscy elektro-brodacze jako #beardoelectro. To mieszanka autorskich bitów z żywym wykorzystaniem instrumentów gitar, syntezatorów, flażoletów i wokali. Dodatkowej przestrzeni dodaje również żywy dubmaster, czyli przepuszczanie poszczególnych instrumentów przez rozmaite efekty.


Hurrockaine

Brzmienie Hurrockaine trudno sklasyfikować – najbliżej mu jednak do melodyjnego alt-rocka z domieszką rock'n'rollowej swobody. Zespół jest laureatem wielu przeglądów muzycznych, m.in: w Krakowie, Ostrawie, Lubsku, Radomiu, Gliwicach. To też finaliści Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, wybrani przez jury pod przewodnictwem Kasi Nosowskiej. 


Pragma

Zespół Pragma powstał w 2013 roku w Warszawie. Lubi minimalizm. Nie zamyka się na jeden styl, dzięki czemu łączy to, co każdemu z muzyków gra w duszy. Spontaniczność – to podstawa w ich procesie twórczym.


Thomson

Tomasz Oszukowski – z wykształcenia matematyk, który od 12. roku życia gra na gitarze klasycznej, a obecnie, pod wpływem bluesa, również na gitarze elektrycznej. W poszukiwaniu nowych brzmień zaczął interesować się jazzem i – od jakiegoś czasu – także do hip-hopem.

***

Zwycięzca czwartego odcinka zaprezentuje się w poniedziałek 29 października w audycji "Trójka Żąda debiutów" (godz. 13.30).

***

"Start NaGranie" to pionierski na polskim rynku, konkurs z przesłuchaniami na żywo. Nagrodą w programie jest kontrakt, sesja nagraniowa i wydanie płyty przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Chcemy trafiać do garaży, piwnic oraz prowincjonalnych domów kultury i tam znaleźć młodych, ambitnych artystów z pasją – mówi o konkursie Wiktor Świetlik, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia. W trakcie pierwszego odcinka programu słuchacze i widzowie będą mogli sprawdzić talent piątki wykonawców, wyłonionych przez jury, w trakcie przesłuchań nadesłanych piosenek. I tak będzie w trakcie całych eliminacji, czyli aż do siódmej audycji "Start NaGranie". Później 35 uczestników będzie walczyć o udział w finale udowadniając nie tylko swój muzyczny talent, ale także zdolności marketingowe i promocyjne.

Na każdy z utworów zaprezentowanych na antenie Trójki i udostępnionych na stronie konkursu (startnagranie.polskieradio.pl) publiczność będzie oddawała głosy kupując je w formacie interaktywnego wideo opublikowanego – za pomocą platformy Tagmax – w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych organizatorów i uczestników. Do finału konkursu dostanie się 3 wykonawców, którzy zbiorą najwięcej pieniędzy ze sprzedaży swoich piosenek.

>>> Więcej o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin: startnagranie.polskieradio.pl <<<

Gospodarzem piątkowych audycji jest dziennikarz Trójki Tomasz Żąda, a zwycięzcy przesłuchań zostaną zaproszeni do poniedziałkowego wydania jego cyklu "Trójka Żąda debiutów".

W jury konkursu znaleźli się: wokalistka Ania Rusowicz – znana z nagrań pod własnym szyldem oraz w ramach projektu niXes; basista i kontrabasista Wojtek Mazolewski – lider projektów Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet; Ten Typ Mes, czyli Piotr Szmidt – raper, producent i wydawca hiphopowy; Piotr Nagłowski – dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia oraz Hirek Wrona – dziennikarz muzyczny radiowej Trójki i DJ.

–  Pomimo, że program już ruszył, to na zgłoszenia uczestników czekamy aż do 31 października – mówi Bartek Jastrzębowski, reżyser "Start NaGranie". – Czekamy na wszystkich muzyków, którzy mają talent, ale byłbym mile zaskoczony, gdyby pojawili się u nas nie tylko debiutanci grający rock czy pop, ale również jazz, hip-hop czy muzykę elektroniczną – wyjaśnia Hirek Wrona. – Nie chcieliśmy kolejnego talent-show, w którym gwiazda nakrzyczy na dziecko i ono się popłacze ku uciesze gawiedzi. To jest program z misją – podsumowuje Wiktor Świetlik. 

Finał "Start NaGranie" odbędzie się 21 grudnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. W jego trakcie 3 uczestników zaprezentuje po dwa autorskie utwory, a jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą jest sesja nagraniowa i wydanie płyty przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia oraz promocja na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

>>> Więcej o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin: startnagranie.polskieradio.pl <<<