Minirecital pod dachami Paryża

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 11:19
Dzisiejsze spotkanie przybierze charakter magazynu aktualności. A w nim - na początek - pokłonimy się Yves'owi Montandowi: 9 listopada mija 20 rocznica jego śmierci.
Yves Montand
Yves MontandFoto: fot. mat. prasowe

To jeden z tych artystów, którego przywołujemy często i  bez okazji, bo trudno sobie wyobrazić francuską piosenkę bez niego, bez - o paradoksie! - Włocha, którego prawdziwe nazwisko to Ivo Livi. Ale dziś szczególnie należy mu się nasza uwaga. Czeka zatem Państwa minirecital Yves'a Montanda.

Na chwilę w dzisiejszym magazynie spod dachów Paryża powrócimy nad Wisłę, by z satysfakcją stwierdzić, iż niekoniecznie musimy wojażować nad Sekwanę, by usłyszeć francuskich artystów na scenie. W każdym razie w listopadzie.

Przy okazji zarekomendujemy trzy pieśniarki, które wystąpią w Polsce w ramach 3. edycji French Kiss Tour: Pauline Croze, Belle du Berry i Pauline Paris.

Podzielimy się smutną wiadomością - z działalności artystycznej wycofuje się Georges  Moustaki. Artysta przyznał, że jest chory, a choroba jest nieodwracalna.

Spotkanie zakończymy informacją o ukazaniu się dwupłytowego albumu Michała Bajora, zawierającego francuskie piosenki, a zatytułowanego "Od Piaf do Garou".

 

Zapraszam dziś "Pod dachy Paryża" o godz. 22.05, Barbara Podmiotko