Gainsbourg po polsku

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 20:00
Tym razem zapraszamy słuchaczy na spotkanie z francuska piosenką w polskim wydaniu.
Serge Gainsbourg
Serge GainsbourgFoto: fot. mat. prasowe

Nasze spotkanie rozpoczniemy od pokłonienia się artyście, o którym dużo ostatnio było słychać w Programie III - od Serge'a Gainsbourga. Tłumaczenie tekstów tego twórcy to zadanie trudne, bywa niemożliwe, ale kilka udało się spolszczyć Jerzemu Menelowi. Zabrzmią w wykonaniu Dariusza Siastacza, Przemysława Brannego i grupy aktorów krakowskiego Teatru Bagatela.

W audycji przypomnimy też standard M.Legranda - "You Must Believe in Spring" - w jego wersji oryginalnej (E. Adamusińska) i w polskiej adaptacji Jacka Bończyka. Zaproponujemy również krótką powtórkę z Aznavoura (A.Barciś, I.Konieczkowska, M. Bajor i K. Janda) i przedstawimy pierwszy raz występujący w tym cyklu francusko-polski zespół NILS. Pożegnamy się tuż przed północą pięknym erotykiem G. Brassensa w wykonaniu J. Bacz.

Zapraszam w środę tuż po 23., Barbara Podmiotko.

Zobacz więcej na temat: Serge Gainsbourg

Czytaj także

Gainsbourg – forever

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 15:14
Choć od jego śmierci minęło 21 lat wciąż nie przestaje fascynować. Jest jedną z najważniejszych postaci francuskiej kultury II połowy XX wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamięci ...

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 13:39
13 marca minęła druga rocznica śmierci Jeana Ferrata, artysty ważnego dla francuskiej piosenki, którego już na początku jego drogi określono jako piosenkarza zaangażowanego.
rozwiń zwiń