Rendez-vous nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 15:37
Tym razem nie zaprosimy Państwa "Pod dachy Paryża". Rendez-vous z francuską piosenką przebiegnie bowiem nad Wisłą. Nie pierwszy to, a i zapewne nie ostatni raz.
Marlene Dietrich
Marlene DietrichFoto: Don English; Paramount Pictures/Wikimedia Commons

Zasadą takich spotkań, stali słuchacze wiedzą, jest udział polskich artystów śpiewających francuskie piosenki po polsku, a także w języku oryginału.

Usłyszymy piosenki Georgesa Moustaki i Georgesa Brassensa , przypomnimy utwory, jakie śpiewały kiedyś Marlena Dietrich i Dalida , zajrzymy do kina i zaprosimy na koncert piosenek z repertuaru Edith Piaf.

W audycji wystąpią m.in.: Jonasz Kofta, Justyna Bacz, Joanna Kurowska, Alina Janowska, Alicja Boncol, Agnieszka Matysiak, Andrzej Poniedzielski, Krystyna Janda i Anna Prucnal.

Zapraszam na audycję "Pod dachami Paryża" we wtorek 2 lipca po godz. 22.00,

Barbara Podmiotko

mr

Zobacz więcej na temat: MUZYKA

Czytaj także

Apollon Musagète Quartett i wielka klasyka

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 23:00
Kwartet smyczkowy, który ostatnio zachwycił błyskotliwymi nagraniami arcydzieł Lutosławskiego, Góreckiego i Pendereckiego, tym razem sięgnie po żelazną klasykę z dorobku Schuberta i Czajkowskiego. Dwójka zaprasza na retransmisję ze Schwarzenberga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Life Festival Oświęcim: Sting nie zawiódł publiczności

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2013 08:58
Sting wystąpił w sobotę wieczorem na zakończenie Life Festival Oświęcim. Blisko dwugodzinnego koncertu byłego lidera zespołu The Police wysłuchało kilkanaście tysięcy osób zgromadzonych na stadionie miejskim.
rozwiń zwiń