Wynajmij opiekuna dla swojego zwierzaka

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 08:30
Dziś dbanie o zwierzęta nie sprowadza się wyłącznie do wizyt u weterynarza. Groomer - stylista zwierząt, zoopsycholog i behawiorysta to są już zawody rozpoznawalne, również związane z opieką nad naszymi zwierzęcymi przyjaciółmi. Coraz popularniejsi stają się również petsitterzy.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Gajus

shutterstock_ostronosy 1200.jpg
Na spacerze z ostronosami

Zwierzę to radość i przyjemność, ale również – obowiązek. Jednak nie zawsze możemy mu sprostać i to z różnych powodów: choćby dlatego, że musimy spędzić dwa tygodnie w domu na kwarantannie. Wtedy okazuje się, że petsitter jest osobą absolutnie niezastąpioną.


Posłuchaj
04:32 2020_11_21 08_14_27_PR3_Zapraszamy_na_weekend.mp3 Kim jest petsitter? (Zapraszamy na weekend/Trójka)

– Petsitter to osoba, która zajmuje się opieką nad zwierzętami w czasie, kiedy właściciele nie mogą tego zrobić: są w pracy, na ważnym spotkaniu czy nawet na wakacjach – opisuje swoją pracę Alina Bialik, petsitterka i behawiorystka. – Specjalizuję się w psach i kotach, ale są też tacy, którzy zajmują się ptakami, gadami, gryzoniami – tłumaczy.

Petsitter wyprowadzi zwierzę na spacer, pobawi się z nim, nakarmi, ale również pójdzie z nim do weterynarza albo do fryzjera. – W ostatnim czasie dużo wyjeżdżaliśmy. Prosiliśmy znajomych o opiekę nad naszym kotem, jednak nie chcieliśmy nadużywać ich uprzejmości, dlatego zatrudniliśmy petsittera –opowiada Anna Hardej, dziennikarka Czwórki.

– To bardzo ważne, bo nie martwimy się, że nasz zwierzak siedzi sam. Ważne jest też to, że wcześniej jest "wizyta zapoznawcza", podczas której sprawdzamy, czy zwierzę się nie boi nowego opiekuna – dodaje. 


***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Autor materiału reporterskiego: Kuba Jamrozek
Data emisji: 21.11.2020
Godziny emisji: 8.14

pr

Czytaj także

Na pomoc zwierzętom

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 18:45
Joasia jest osobą zaradną, pogodną i ciepłą. Stworzyła dom pełen miłości, gdzie znalazły schronienie zwierzęta odrzucone. Jej podopiecznymi są psy, koty i króliki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pisklak, który wypadł z gniazda. Oto dlaczego lepiej nie zabierać go do domu

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 06:46
Wiosna to czas, gdy do schronisk i poradni weterynaryjnych trafiają niecałkowicie opierzone ptaki, które wypadły z gniazda. Zaopiekowanie się podlotkiem jest wyrazem dobrej wiary, jednak ptakowi przynosi więcej szkód niż korzyści. Dlaczego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

W hołdzie psiej wierności

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 06:29
– Przez 16 lat była w naszej rodzinie, dzielnie znosiła różne koleje losu, przeprowadzała się z nami kilkukrotnie, zawsze odnajdywała się w nowym miejscu i pilnowała naszej rodziny – wspominała Anna Popek swoją suczkę Karmelkę, która odeszła niedawno we śnie. Śmierć ukochanego czworonoga skłoniła autorkę audycji do refleksji nad psią wiernością i sposobami jej upamiętnienia przez nas – ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Domki dla jeży staną w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 09:00
Jeże – urocze, choć "kłujące" zwierzęta. Dzikie, a jednak mieszkające z nami w miastach, parkach i przydomowych ogródkach. I czasami potrzebujące naszej, ludzi, pomocy.
rozwiń zwiń