Już za chwilę pierwszy dzwonek! Ile polscy rodzice wydadzą na wyprawkę szkolną?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 08:24
Do początku roku szkolnego 2021/2022 został nieco ponad tydzień, a to oznacza nowe wydatki dla rodziców. Trwa okres kupowania podręczników, przyborów szkolnych, zeszytów i wielu innych, mniej potrzebnych, przedmiotów, które dziecko wypatrzyło sobie w sklepie. Ile polscy rodzice wydadzą w tym roku na wyprawki? 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/nata-lunata

Posłuchaj
02:27 Trojka Zapraszamy na weekend wyprawka szkolna koszty 2021_08_21-08-19-23.mp3 Trwa szał zakupów przed rozpoczęciem roku szkolnego. Jaki koszt poniosą rodzice? (Zapraszamy na weekend/Trójka)

 

Ile wynosi koszt wyprawki dla jednego dziecka?

Z badań przeprowadzonych przez jedną z firm pożyczkowych, wynika, że średni koszt wyprawki szkolnej dla jednego dziecka wyniesie 333 złote. – Zapytaliśmy uczestników badania, w jaki sposób sfinansują zakupy związane z rozpoczęciem roku szkolnego. Ponad 61 proc. zadeklarowało, że sfinansuje je z bieżących dochodów, 40,7 proc. z programów socjalnych, a 17,8 proc. z oszczędności – informuje Karolina Łuczak, rzecznik firmy.

Wniosek rodzica - tutorial [Dobry Start]/Elektroniczny ZUS

Zrób to sam!

Być może, zamiast sięgać głęboko do kieszeni, warto zwrócić uwagę na tańsze rozwiązania? Jak podpowiada Pani Kasia, matka szóstki dzieci, jednym z nich jest zaangażowanie dziecka w tworzenie własnych przyborów szkolnych. – Warto stawiać na to, żeby dzieci robiły sobie różne rzeczy ręcznie, co dziś jest modne – szyły sobie piórniki, zamiast okładek robiły sobie naklejanki – wymienia.

Organizer na biurko - DIY - Zrób to sam - Organizer na przybory szkolne!📚🖊✂🖍🖌✏/DIY Dla Każdego - Kreatywne Prace Twórcze

Wsparcie dla dziecka jest becenne

Rzecz jasna nie wszystkie pomoce szkolne da się wytworzyć samodzielnie – należy do nich np. plecak. Najtańszy z nich można kupić już za kilkanaście, a najdroższy za kwotę kilkuset złotych. Bez względu na to, ile dokładnie rodzic wyda na wyprawę szkolną, jest coś, w co może go wyposażyć bez względu na zawartość portfela. 

– Najważniejsze jest, żeby uczeń miał przekonanie, że da sobie radę. Gdyby rodzice mogli wyposażyć każdego ucznia klas 1-3 w przekonanie, że jest mądre i samodzielne, poradzi sobie on ze wszystkim innym – przekonuje nauczycielka w szkole podstawowej Aleksandra Kłoczewiak.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału reporterskiego: Józef Niewiarowski
Data emisji: 21.08.2021
Godziny emisji: 08.19

kr

Czytaj także

Wydarzenie pełne motoryzacyjnych emocji. Trwa Master Truck Show

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 08:45
Trwa jedna z największych imprez motoryzacyjnych w Polsce. "Master Truck Show" to trzy dni emocji, gier, konkursów, pokazów i wystaw. Co ciekawego przygotowali organizatorzy? Na które wydarzenie powinien wybrać się każdy fan czterech kółek?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urlop a praca. Czy umiemy odpoczywać?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 06:35
Polacy na urlopie często odbierają telefony służbowe. Czas odpoczynku to nie tylko brak wykonywania obowiązków służbowych, ale także prawo do nieodbierania telefonu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewodnicy z licencją i bez. Co ich różni?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 08:50
Turyści wracają do zwiedzania, a przewodnicy mają coraz więcej pracy. Dziś przewodnikiem miejskim może zostać każdy, licencji wymaga się jedynie do oprowadzania w niektórych obiektach.
rozwiń zwiń