Działać jak biznesmen (w pracy i w domu)

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 02:00
"Co jest dobrego w tym, czego jeszcze nie widzę?" Anny Skoczylas to zbiór doświadczeń z wielu lat, praktycznej wiedzy i sprawdzonych narzędzi, dla ludzi aktywnych zawodowo oraz tych, którzy chcą być zawodowo aktywni: szefów i pracowników, liderów i członków zespołu. Ale czy tylko? O to w audycji "Nie do powiedzenia" autorkę zapytała Agnieszka Furtak-Bilnik.
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/kmsr melooo1

Anna Skoczylas "Co jest dobrego w tym czego jeszcze nie widzę? Sposób myślenia skutecznych zespołów", wyd. Brian Tracy International Anna Skoczylas "Co jest dobrego w tym czego jeszcze nie widzę? Sposób myślenia skutecznych zespołów", wyd. Brian Tracy International

Anna Skoczylas, na co dzień mentorka biznesu w nurcie psychologii pozytywnej, w "Co jest dobrego w tym, czego jeszcze nie widzę?" radzi, jak zachować się w sytuacjach trudnych i nie wpadać w depresję, przejmując kontrolę nad swoim sposobem myślenia. Daje także wskazówki, jak zmieniać swoje życie na lepsze i świadomie wpływać na swoją przyszłość, karierę oraz relacje z innymi ludźmi w życiu zawodowym i prywatnym.


Posłuchaj
113:42 2020_10_26 00_05_37_PR3_Nie_do_powiedzenia.mp3 Jak skutecznie zarządzać pracą zespołu? (Nie do powiedzenia/Trójka)

 

– To książka dla osób, które są menadżerami czy przedsiębiorcami, którzy mają swój zespół, z którym współpracują. To też książka dla osób, które są członkami takich zespołów. Niemal każdy z nas, jeżeli jest aktywny zawodowo, doświadcza współpracy z drugim człowiekiem. Książka pokazuje, jakie mechanizmy zachodzą między nami, jeżeli chodzi o relacje, budowanie zachowania, branie odpowiedzialności za to, co robimy – wyjaśnia rozmówczyni Agnieszki Furtak-Bilnik.

Mimo że publikacja Anny Skoczylas opisuje strategiczne i efektywne działanie w kontekście prowadzonego biznesu, czytelnikowi może nasunąć się istotne pytanie: czy biznesem nie jest również organizowanie swojego domowego zacisza? Czy rodzinę także możemy traktować jako zespół, którego funkcjonowaniem możemy zarządzać?

– Można powiedzieć, że rodzina też jest takim zespołem, a wszystkie mechanizmy, jakie zachodzą w zespołach między ludźmi, opierają się na tym samym. Tutaj też chodzi o komunikację, o zbudowanie zaufania, o jasną rozmowę o potrzebach, o emocjach, o wspólne ustalenie sobie, jak dzielić się obowiązkami – stwierdziła Anna Skoczylas.

Jak zmotywować do pracy siebie i innych, dr Ewa Jarczewska-Gerc/Strefa Zarządzania Uniwersytetu SWPS

***

Tytuł audycji: Nie do powiedzenia
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Gość: Anna Skoczylas (mentorka biznesu w nurcie psychologii pozytywnej, autorka książki "Co jest dobrego w tym, czego jeszcze nie widzę? Sposób myślenia skutecznych zespołów")
Data emisji: 26.10.2020
Godzina emisji: 0.05

mat. prasowe/kr

Czytaj także

Męskie – niemęskie. Z czym dzisiaj mierzy się mężczyzna?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 02:15
Niedawno obchodzono "Dzień chłopaka". W mediach społecznościowych natychmiast pojawiły się pytania kto właściwie jest mężczyzną, a kto chłopakiem? I życzenia, aby panowie ogólnie najpierw "dorośli"... Jakie wyzwania stoją przed mężczyznami i czym dzisiaj jest męskość?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego przeżywamy problemy, których tak naprawdę nie ma?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 02:15
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że choć 90 procent naszych "czarnych scenariuszy" nigdy się nie realizuje, nasz organizm przeżywa je tak, jakby były rzeczywistością. Dlaczego tak jest i jak to zmienić? O tym w audycji Agnieszki Furtak-Bilnik "Nie do powiedzenia", dla której punktem wyjścia była książka "Jak przyciągać dobre rzeczy" autorstwa specjalistki z zakresu psychiatrii Marian Rojas Estape.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmierć dziecka: jak sobie z tym poradzić?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 02:15
Utarta dziecka jest doświadczeniem niezwykle traumatycznym, na najwyższym poziomie emocji. Jak sobie z nim poradzić i czy w ogóle można sobie z nim poradzić?
rozwiń zwiń