X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Owczy ogrodnicy z rezerwatu w Sejnach

Obok wsi Berżniki w województwie podlaskim spotkaliśmy się z Piotrem Kamontem ze Stowarzyszenia "Ptaki Polskie", by porozmawiać o ...owcach.
Owce wrzosówki
Owce wrzosówkiFoto: shutterstock.com/Niall F
O Audycji
Tytuł Cudze chwalicie 08.08.2019 08:50
Prowadząca Elżbieta Korczyńska
Opis

Pracownicy rezerwatu przyrody w gminie Sejny pod swoją opieką mają stadko owiec. Co mają one wspólnego z bardziej znanymi mieszkańcami terenu, czyli ptakami?

– Owce są naszymi żywymi kosiarkami, pomagają nam chronić tzw. murawy kserotermiczne. Żeby nie zarosły, czy to drzewami, czy innymi niepożądanymi roślinami, powinno być użytkowane – albo koszone, albo wypasane. W naszym rezerwacie mamy około 15 hektarów takich muraw, w których od wczesnej wiosny do późnej jesieni nasze owce dzielnie chronią przyrodę i pomagają nam w tym, żeby walory tego terenu były odtworzone, a potem jak najdłużej zachowane – wyjaśnia prezes stowarzyszenia.

Dlaczego owce z rezerwatu przypominają te z kreskówek? Jacy przedstawiciele fauny, oprócz owiec, przyciągają turystów do rezerwatu?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Gość Piotr Kamont (prezes zarządu Stowarzyszenia "Ptaki Polskie")
Playlista
Tagi

Playlista