Jeden Watykan, dwóch papieży. Paolo Sorrentino powraca z kontynuacją losów Piusa XIII

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 11:40
– "Nowy papież" nie ma głębi poprzedniego sezonu. A jednak Paolo Sorrentino wciąż potrafi zaskoczyć! – tak Łukasz Adamski ocenia kontynuację serialu "Młody papież", jednej z najbardziej udanych i zdumiewających produkcji 2016 roku.
Audio
  • "Nowy papież" – o kontynuacji najbardziej wyczekiwanego serialu roku cz. 1 (Adamski seryjny/Trójka)
  • "Nowy papież" – o kontynuacji najbardziej wyczekiwanego serialu roku cz. 2 (Adamski seryjny/Trójka)
Nowy papież zadebiutował na małych ekranach 10 stycznia
"Nowy papież" zadebiutował na małych ekranach 10 styczniaFoto: mat. promocyjne

Finałowa scena "Młodego papieża" zszokowała wszystkich widzów i na pewno ucieszyła wielu fanów smutnych, nieoczywistych zakończeń. Pius XIII, czyli Lenny Belardo (w tej roli Jude Law) pada nieprzytomny na oczach tysięcy wiernych. Czy to dobry Bóg wziął go do siebie? Nie, po prostu zapadł w śpiączkę, co jasno pokazuje trailer kontynuacji. A to zwiastuje kolejne, zaskakujące jak na realia Watykanu, wydarzenia.

– Na tron wchodzi Franciszek II, będący parodią obecnie nam panującego na tronie Świętego Piotra Argentyńczyka. Ten jednak dzieli los Jana Pawła I, co prowadzi na tron brytyjskiego arystokratę sir Johna Brannoxa o twarzy mrocznego Johna Malkovicha. Ten przybiera imię Jan Paweł III. Zwolennik status quo i umiarkowany tradycjonalista, podobnie jak Pius XIII, jest napędzany omamami dzieciństwa, które przekładają się na jego pontyfikat – zdradza Łukasz Adamski.

Tytułowy "Nowy papież" to sir John Brannox o niepokojącym spojrzeniu Johna Malkovicha   Foto: mat. promocyjne Tytułowy "Nowy papież" to sir John Brannox o niepokojącym spojrzeniu Johna Malkovicha (fot. mat. promocyjne)

– "Nowy papież" opiera się na już dość zbanalizowanych motywach rodem z "Rodziny Borgiów" czy trzeciej części "Ojca chrzestnego", a mimo to fascynuje. W połączeniu z zabójczo dobrą ścieżką dźwiękową i bezczelnymi ujęciami tańczących w rytm popowych hitów kardynałów, powoduje, że trudno oderwać od niego wzrok – dodaje autor audycji.

W obsadzie "Nowego papieża" oprócz Jude'a Lawa i Johna Malkovicha znaleźli się znani z poprzedniego sezonu Silvio Orlando w roli kardynała Voillero, Cécile De France jako Sofia oraz Javier Cámara jako Kardynał Gutierrez. W serialu przelotnie pojawili się także Sharon Stone i… Marilyn Manson. Produkcję możemy oglądać na małych ekranach od 10 stycznia. 

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 14.01.2020, 04.02.2020
Godzina emisji: 11.33, 11.34

kr/mat. promocyjne/mk/kw

­

Czytaj także

"Ray Donovan" – rodzinny melodramat czy satyra na Hollywood?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 11:40
"Ray Donovan" powrócił i to, cytując Quentina Tarantino, "w gargantuicznie wielkim stylu". 17 listopada pojawił się już siódmy sezon serialu o losach pokiereszowanego życiem mężczyzny z południowego Bostonu i jego rodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mr. Robot", czyli Remi Malek kontra Zła Korporacja

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 11:40
– "Mr. Robot", którego czwarty sezon niebawem pojawi się w Polsce, jest serialem ważnym i mocno przerażającym – ocenia Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Młody Piłsudski", czyli jak Ziuk stał się ojcem narodu

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 11:40
"Legiony" Dariusza Gajewskiego okazały się solidną opowieścią. "Piłsudski" Michała Rosy był zbyt czytankowy, ale mógł się podobać aktorsko. W tym roku Józef Piłsudski miał twarz jeszcze jednego aktora: Grzegorza Otrębskiego.
rozwiń zwiń