"Kierunek: Noc" – polskie science-fiction na małym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 11:40
– "Kierunek: Noc" nie jest typową dla Jacka Dukaja filozoficzną opowieścią. Jest za to solidnym serialem katastroficznym z elementami thrillera, podlanym egzystencjalnymi pytaniami z książek polskiego pisarza – mówi Łukasz Adamski.
Audio
  • Kataklizm podlany egzystencjalnym sosem. O serialu "Kierunek: Noc" (Adamski seryjny/Trójka)
Kadr z serialu Kierunek: Noc
Kadr z serialu "Kierunek: Noc"Foto: mat. promocyjne

Serial rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę. Fabuła belgijskiej produkcji została oparta na motywach powieści "Starość aksolotla" Jacka Dukaja, a jej pomysłodawcą jest Tomasz Bagiński. 

– "Kierunek: Noc" bazuje na sprawdzonym i lubianym przez fanów gatunku schemacie. Postacie, które w pierwszym odcinku lubiliśmy, w szóstym okazują się okropne i na odwrót. Każdy z bohaterów na ciekawie zarysowaną przeszłość. Naprawdę świetny w roli polskiego mechanika Jakuba jest nieograny w naszym kinie Ksawery Szlenkiel. W finale pojawia się jeszcze jeden polski aktor, ale niech to będzie dla Państwa niespodzianka – zdradza autor audycji.

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 05.05.2020
Godzina emisji: 11.30

mat. prasowe/kr/ml

­

Czytaj także

Rozmowy Jerry'ego Seinfelda z gwiazdami przy kawie

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 11:35
– Legendarny komik, Jerry Seinfeld, mógłby sobie spokojnie żyć z tantiem za, zakończony 20 lat temu, ale wciąż szalenie popularny serial "Seinfeld". A jednak, zrobił nowy, w dodatku zdumiewający – mówi Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spisek przeciwko Ameryce" – antyutopia Philipa Rotha na srebrnym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 11:35
– "Spisek przeciwko Ameryce" to alternatywna historia USA, którą amerykańskie kino kocha w ostatnich latach wyjątkowo mocno – mówi Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Unorthodox". Ucieczka z "ortodoksyjnego" Nowego Jorku

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 11:35
– "Unorthodox" dosłownie przykuł mnie na cztery godziny do fotela, jak żaden inny serial w ostatnich miesiącach – mówi Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń