"Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty". Wszystkie zbrodnie księcia Nowego Jorku

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 11:40
– Czteroodcinkowy miniserial "Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty" pokazuje, że pedofilia nie jest problemem tylko jednego środowiska – mówił Łukasz Adamski po seansie czteroodcinkowego miniserialu poświęconego tajemniczemu nowojorskiemu potentatowi, którego samobójstwo w celi więziennej stało się przedmiotem domysłów wśród zwolenników teorii spiskowych.
Audio
  • Prawdziwa twarz współczesnego Wielkiego Gatsby'ego (Adamski seryjny/Trójka)
Kadr z serialu  Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty. Na zdjęciu Jeffrey Epstein i jego partnerka w zbrodni Ghislaine Maxwell
Kadr z serialu "Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty". Na zdjęciu Jeffrey Epstein i jego partnerka w zbrodni Ghislaine MaxwellFoto: mat. promocyjne

Zanim aresztowano go w 2019 roku, Jeffrey Epstein przez całe dekady molestował nastolatki, wykorzystując siatkę pomocników (w tym bywalczynię salonów Ghislane Maxwell), którzy pomagali mu dokonywać przestępstw i je tuszować. Epstein zaczynał skromnie, ale udało mu się okłamać i zmanipulować elity światowej finansjery. Zgromadził niewyobrażalny majątek, prowadząc międzynarodową siatkę handlu ludźmi i przemocy seksualnej. Ten seryjny przestępca seksualny w 2008 roku zawarł z rządem tajny układ, dzięki któremu mógł uniknąć dożywocia i nadal wykorzystywać kobiety. Mrożące krew w żyłach wyznania ofiar Epsteina stanowią główną oś narracji czteroodcinkowego serialu dokumentalnego "Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty" (tyt. oryg. "Jeffrey Epstein: Filthy Rich") w reżyserii Lisy Bryant. Niektóre z nich po raz pierwszy obnażają swoje emocjonalne blizny, chcąc w ten sposób powstrzymać zwyrodnialców, a także amerykański wymiar sprawiedliwości, przed zamknięciem ust kolejnemu pokoleniu.

"Jeffrey Epstein: Filthy Rich", reż. Lisa Bryant  (fot. mat. promocyjne) "Jeffrey Epstein: Filthy Rich", reż. Lisa Bryant (fot. mat. promocyjne)

– Jest to opowieść o kilku kobietach, które wpadły w sieć predatora z Nowego Jorku. Przez lata milczały, dewastując swoją psychikę i duszę. Gdy odważyły się wystąpić przeciwko otoczonemu sztabem najlepszych prawników milionerowi, on skończył na więziennym sznurze. Znów uciekł? A może uciekli ci, którzy korzystali z jego przestępczego procederu? – pyta autor audycji, mając na myśli m.in. byłego prezydenta USA Billa Clintona oraz syna brytyjskiej królowej – księcia Andrzeja. – Zwróćcie uwagę na twarz przesłuchiwanego Epsteina. Zobaczycie nie tylko bystrego i pewnego siebie socjopatę. Zobaczycie przedstawiciela elit, który był pewny, że za zielone banknoty może kupić sobie życie, jakiego tylko zapragnie. Przerażające – podsumowuje.

Netflix/Jeffrey Epstein: Filthy Rich | Official Trailer | Netflix

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 9.06.2020
Godzina emisji: 11.30

mat. prasowe/kr/gs

­

Czytaj także

"Hollywood" – brzydka twarz Fabryki Snów

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 11:40
– Co jakiś czas, Hollywood musi dokonać samooczyszczenia i kręci satyry o tym, ile brudu, zła i zakłamania drzemie za jego piękną fasadą – mówi Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Caryca Katarzyna z Instagrama. O serialu "Wielka"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 11:40
– "Wielka" nie zadowoli miłośników klasycznych ekranizacji historycznych, może natomiast podobać się fanom "Faworyty" Yorgosa Lanthimosa – mówił Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Steve Carell w NASA, czyli kosmiczne nieporozumienie

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 11:40
– Steve Carell to jeden z moich ulubionych amerykańskich aktorów, któremu udało się wyrwać z komediowej szufladki, co jest niezwykle trudne w Hollywood. Niestety jego lot w kosmos to katastrofa – stwierdził Łukasz Adamski po obejrzeniu serialu "Siły Kosmiczne".
rozwiń zwiń